› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Kurtyny wodne pomogą przetrwać upały

› bieżące ponad rok temu    6.06.2019
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Kurtyny wodne pomogą przetrwać upały fot. UM Elbląg

W dwóch punktach miasta zamontowane zostały przez EPWiK i Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dwie nowe, zakupione przez Urząd Miejski kurtyny, które pomogą mieszkańcom naszego miasta przetrwać wysokie temperatury. Kurtyny z logotypami miasta zamontowane zostały na cały okres letni na Placu Dworcowym oraz na ul. Bałuckiego. W upalne dni będą one pracować w godz. 10.00 – 18.00.

W przypadku bardzo upalnego lata nie wykluczamy również rozstawiania dodatkowych – mobilnych kurtyn wodnych w innych lokalizacjach.

W związku z wysokimi temperaturami Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM przypomina jednocześnie podstawowe informacje dotyczące właściwego zachowania w czasie upalnych dni.

Upały - kilka praktycznych porad
W trakcie upałów bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwem, podczas słonecznych dni. Należy pamiętać, iż upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. O ile mamy taką możliwość, powinniśmy zostać w domach w najgorętszej porze dnia (między godziną 10:00 a 17:00). Jeśli musimy wyjść na zewnątrz zadbajmy o przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nośmy nakrycia głowy a także przewiewne obuwie. Nie zapomnijmy też wziąć ze sobą małą butelkę wody mineralnej. Unikajmy nadmiernego nasłonecznienia, opalania, chrońmy naszą skórę kremami z filtrami. Trzeba nadmienić, że bardzo ważnym jest spożywanie dużej ilości płynów, unikając przy tym słodkich napojów i alkoholu, a także spożywanie lekkich posiłków. W upalne dni pamiętajmy również o zwierzętach!

Apelujemy również, aby nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt! Nawet na przysłowiową „chwilę”. W upalny dzień temperatura wewnątrz auta, zaparkowanego na słońcu może dojść nawet do 90°C! Gdy widzimy taki przypadek, nie obawiajmy się powiadomić Policji lub Straży Miejskiej, nim będzie za późno.

Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ???
ponad rok temu ocena: 0%  2
Czy w obecnych czasach ludzie są aż takimi idiotami, że trzeba ich informować jak mają się zachowywać w czasie upału, deszczu, wiatru, mrozu, etc, etc?
~ Ankieta
ponad rok temu ocena: 100%  1
Są........
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.