› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Kolejna działka pod młotek na zabudowę wielorodzinną. Sprawdź gdzie

› budownictwo mieszkaniowe 7 miesięcy temu    18.10.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Kolejna działka pod młotek na zabudowę wielorodzinną. Sprawdź gdzie

2 grudnia działka o powierzchni 1 hektara przy ul. Okólnik będzie do nabycia w przetargu ustnym nieograniczonym, ogłoszonym przez prezydenta Elbląga. Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym, na sprzedaż działki o powierzchni 1 hektara, przy ul. Okólnik. Licytacja  odbędzie się 2 grudnia. Cena wywoławcza wynosi 663 tys. zł.  
Na nieruchomości znajdują się użytki rolne (RIVa i RIIIb), więc jej zagospodarowanie wymaga wyłączenia gruntów z produkcji rolnej. Jednak przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Działka znajduje się na terenie, gdzie brakuje miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym zabudowa nieruchomości winna nastąpić w oparciu o wydaną, przez prezydenta Elbląga, decyzję o warunkach zabudowy, uzyskaną przez nabywcę własnym staraniem i na własny koszt. 
Nabywca nieruchomości musi rozpocząć zabudowę do 31 grudnia 2023 r. i zakończyć do dnia 31 grudnia 2025 r. 
W przypadku niedotrzymania terminu rozpoczęcia, a także zakończenia zabudowy grożą kary umowne 70 tys. zł za każdy rok zwłoki. To nie wszystko, nabywca 

dobrowolnie podda się rygorowi egzekucji do kwoty 830.000 zł (słownie złotych: osiemset trzydzieści tysięcy). Gminie Miasto Elbląg będzie przysługiwało prawo do wystąpienia z wnioskiem o nadanie aktowi notarialnemu nabycia nieruchomości, będącej przedmiotem przetargu klauzuli wykonalności, w terminie do 31 grudnia 2036 r.

O tym jakie było zainteresowanie zakupem działki, przy ul. Okólnik dowiemy się 2 grudnia. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.