› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Kierowca audi potrącił rowerzystę, który trafił do szpitala

› policja 10 miesięcy temu    26.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Kierowca audi potrącił rowerzystę, który trafił do szpitala

W Elblągu doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Poszkodowany odniósł liczne obrażenia. Sprawa jest wyjaśniania przez policjantów. 

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (24.11.2020) około godziny 6.00 na skrzyżowaniu ulic al. Odrodzenia i ul. Mazurskiej. 63-letni rowerzysta został potrącony przez samochód audi, którym kierował 30-letni mężczyzna. Poszkodowany doznał licznych urazów twarzoczaszki i trafił do szpitala. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że winę za wypadek ponosi kierowca audi. To on nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi. Sprawa jest wyjaśniania przez wydział ruchu drogowego elbląskiej policji.

Słaba widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego i nieostrożność kierowców to te czynniki, które wpływają bezpośrednio na zdarzenia. Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Policjanci apelują o ostrożność.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elblążanin.
10 miesięcy temu 1
Rowerzysta miał odblask ???
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.