› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Karolina Nowotczyńska podbija muzyczną stolicę Europy

› rozrywka ponad rok temu    22.11.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Karolina Nowotczyńska podbija muzyczną stolicę Europy fot. nadesłane

Wiedeńska Sala Koncertowa - Konzerthaus – od ponad stu lat gości najwybitniejsze muzyczne osobowości światów średniowiecza, renesansu, baroku i jazzu.

Niedawno do tego grona dołączyła koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Karolina Nowotczyńska, która uczestniczyła w międzynarodowym konkursie „Classic Pure Vienna”. Uczestniczyła z sukcesem, bowiem zajęła I miejsce w kategorii „instrumenty smyczkowe”. „Classic Pure Vienna” to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w muzycznej stolicy Europy, który cieszy się zainteresowaniem melomanów i krytyków na całym kontynencie. Tym bardziej warto docenić osiągnięcie Karoliny, dla której jest to kolejny sukces na arenie międzynarodowej.

Skrzypaczka ma w swoim dorobku m.in. I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Padwie i I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Osace. Wystąpiła także z powodzeniem podczas tegorocznego I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. Jej umiejętności docenili przedstawiciele saksońskiej filharmonii w Reichenbach, w której Karolina koncertowała 10. i 12. października jako pierwsza polska skrzypaczka. Natomiast 12. stycznia koncertmistrzyni EOK wystąpi jako solistka w Sali Koncertowej ZPSM.

EOK

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mariola
ponad rok temu 1
Gratulacje z Fromborka dla mamy i taty no i oczywiście szczególne wyrazy uznania dla Karoliny.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.