› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Jest wykonawca remontu Mostu Dolnego

› inwestycje drogowe 11 miesięcy temu    31.12.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Jest wykonawca remontu Mostu Dolnego

Miasto unieważniło pierwszy przetarg na wymianę nawierzchni drewnianej Mostu Dolnego w ciągu ul. Studziennej i Orlej. Na następny zgłosiły się dwie firmy. Zamówienie otrzyma firma z Warszawy, która wykona remont za 460 tysięcy złotych, do 20 kwietnia przyszłego roku. 

O stanie nawierzchni Mostu Niskiego pisaliśmy wielokrotnie. Nawierzchnia Mostu Niskiego z drewnianej kostki, już po zakończeniu inwestycji wybrzuszała się. W sierpniu 2015 roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy  prezydenta Elbląga powiedziała Elbląg.Net, że przyczyną pojawiających się na Moście Niskim wybrzuszeń jest znacząca różnica we właściwościach materiałów użytych do budowy mostu:

W okresie obniżonych temperatur kostka dębowa chłonie wilgoć i rozszerza się, natomiast konstrukcja stalowa mostu, do której kostka została przyklejona ulega skurczeniu. Powoduje to pojawianie się wybrzuszeń w nawierzchni. W okresach wysokich temperatur mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, która prowadzi do kurczenia się i poluzowania drewnianych kostek

- wyjaśniała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.  

Gdy nawierzchnia mostu była na gwarancji koszty ponosił wykonawca. Jednak już dawno się skończyła, a dokładnie 7 października 2016 roku. Teraz naprawa jest finansowania z środków miasta na bieżące utrzymanie dróg. 

Na ogłoszony, 21 października tego roku przez miasto, przetarg zgłosiła się tylko jedna firma z Tczewa. Zaproponowała ona cenę  693 tys. 478 zł. Urzędnicy przed otwarciem ofert podali, że mogą zapłacić 468 tys. zł. Przetarg unieważniono.

Na następny przetarg zgłosiły się dwie firmy. Wygrała firma Kompres - Roman Pacholczyk z k z Warszawy i ona otrzymała zamówienie. Kompres wykona remont za 460 tysięcy złotych, do 20 kwietnia przyszłego roku. 
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ darcun
11 miesięcy temu 3
może użyć innego materiału niż drewno a tylko go ma imitować
~ Od Mostów
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
A, że tak zapytam firma ma jakieś doświadczenie w tym temacie ? Czy raczej będzie się dopiero uczyć ? Jak będą się uczyć to można kolejny przetarg ogłaszać .....
~ Polock
11 miesięcy temu 1
Naprawiają i naprawiają i nikomu nie przyszło do głowy ze taka nawierzchnia nie nadaje się tam gdzie jeżdżą samochody.. tylko tak gdzie przechodza ludzie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.