› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

Elbląg. Jechał na ulicy Królewieckiej prawie 130 kilometrów na godzinę

› policja miesiąc temu    9.04.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Jechał na ulicy Królewieckiej prawie 130 kilometrów na godzinę

Mały ruch i puste ulice to dla wielu kierowców jasny sygnał – można jechać szybciej. Znacznie szybciej. Nic bardziej mylnego. Przekonało się o tym, aż czterech kierowców z Elbląga. Wszyscy pożegnali się z prawami jazdy. Każdy jechał o 50+ za szybko. Dwóch innych kierowców jechało setką w centrum miasta, a dwóch kolejnych zostało ukaranych za jazdę bez celu.

Policjanci odnotowują mniejszy ruch na elbląskich ulicach i drogach wokół miasta. Poprawiła się pogoda. Kierowcy zaczynają jeździć szybciej. Tylko wczoraj (08 kwietnia) policjanci z drogówki odnotowali aż 4 przypadki 50+.  Rekordzista miał na liczniku 128 km/h na ulicy Królewieckiej w Elblągu. Kolejne przypadki miały miejsce w Kamionku Wielkim (108/50),  Milejewie (104/50), Kadynach (96/40). W tych sytuacjach kierowcy stracili prawa jazdy. Funkcjonariusze z drogówki odnotowali także 2 przypadki z prędkością 100 km/h na ulicy Grunwaldzkiej. Obydwa były odnotowane w jednym czasie. Kolejne dwa mandaty były wystawione za jazdę bez celu w czasie epidemii. Wszyscy zostali ukarani mandatami punktami karnymi.

Stan osobowy policjantów, którzy obsługują zdarzenia drogowe w dalszym ciągu jest taki sam jak w poprzednich miesiącach, choć doszły im jeszcze dodatkowe zadania związane z stanem jaki obecnie panuje. Policjanci z drogówki nadal prowadzą także kontrole trzeźwości, sprawdzają czy kierowcy z okazji mniejszego ruchu zbyt szybko nie jeżdżą, a także kontrolują czy w środkach komunikacji zbiorowej jest dopuszczalna liczba pasażerów. Funkcjonariusze zapowiadają większa ilość kontroli na drogach i surowe mandaty dla piratów drogowych.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dede
miesiąc temu ocena: 54%  4
Jazda bez celu? Kpicie sobie z nas?! Bez celu to jest wasza praca!
~ BezCelnik
miesiąc temu ocena: 73%  3
O ile rozumiem i popieram mandaty za przekroczenie prędkości o tyle nie rozumiem dawania mandatów za tzw "jazdę bez celu"... ma się to nijak do idei ograniczeń zgromadzeń. Człowiek jeżdżący bez celu nie jest zagrożeniem dla nikogo ani tez dla siebie samego. Ja nie przyjałbym mandatu.
~ wesoły wirus
miesiąc temu ocena: 0%  2
~ mój nick A Tobie mówił już ktoś, że jesteś idiotą czy ciągle żyjesz nie świadomy tego?
~ mój nick
miesiąc temu ocena: 22%  1
jakiś psychol musisz być jak ten kierowca. Jak można sobie jeździć bez celu? Ogarnij sie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.