› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Elbląg. Inwestor może wystąpić o pozwolenie na budowę. Będzie nowy obiekt

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    24.04.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Inwestor może wystąpić o pozwolenie na budowę. Będzie nowy obiekt  fot. Autorska Pracownia Projektowa Architeka /archiwum Elblag.Net

Ponad 1,5 roku temu pisaliśmy, że nowy właściciel niedokończonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna rozpoczął starania o dokończenie inwestycji.  Radni podczas sesji zdalnej podjęli uchwałę umożliwiającą inwestorowi wystąpienie o pozwolenie na budowę. 

Ponad 10 lat trwały rozmowy ratusza z właścicielem niedokończonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna. Wielokrotnie o tym pisaliśmy. Odpowiedź władz miasta była zawsze jednakowa:

W umowie oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste, celem zabudowy mieszkaniowej lub mieszkaniowo-usługowej, sporządzonej w dniu 11.07.2005 r. Nabywca zobowiązał się do rozpoczęcia jej zabudowy w terminie jednego roku oraz do zakończenia zabudowy w terminie trzech lat, licząc od dnia zawarcia umowy ustanowienia tegoż prawa. Niewywiązanie się z powyższych terminów w przedmiotowej sprawie nie zostało w umowie obwarowane sankcjami prawnymi. 

Wydawało się, że sprawa jest beznadziejna. Dodatkowo jak się dowiedzieliśmy właścicielka nieruchomości mieszkała w Niemczech. Wszystko się odmieniło, gdy nieukończona inwestycja zmieniła właściciela w sierpniu 2018 roku.  Z&B Development sp. z o.o. z Sopotu wystąpiła z wnioskiem dotyczącym inwestycji, do Rady Miejskiej za pośrednictwem prezydenta.

23 kwietnia radni podjęli uchwałę umożliwiającą inwestorowi wystąpienie o pozwolenie na budowę. Ma on na to trzy lata od opublikowania uchwały Rady Miejskiej w Elblągu w Wojewódzkim Dzienniku Urzędowym.
Gdyby nie koronawirus już 19 marca radni podjęliby decyzję w sprawie niedokończonej budowy. 

Obecnie na tym terenie znajduje się rozpoczęta budowa, jest kondygnacja piwnicy i parteru. 

Planowana jest adaptacja obiektu istniejącego i nadbudowa dodatkowa 5 kondygnacji (6 kondygnacji w części północno0wschodniej, gdzie zachowały się tylko historyczne piwnice). Istniejące kondygnacje pełnić będą funkcję usługową i częściowo mieszkalną. Nowo projektowana część planowana jest pod wykonanie 30 lokali mieszkalnych

- czytamy we wniosku.  
Dostęp do części usługowej od  ul. Stary Rynek i Wigilijnej, natomiast do mieszkalnej od wnętrza kwartału w ramach pierzei Wigilijnej i Rzeźnickiej. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 33%  3
Ludzie, dlaczego burzycie się? Taką władzę wybraliście dla naszego miasta, teraz widać jak oni Was słuchają. Wybieracie ignorantów, którzy Was przez lata oszukują, a potem płacz.
~ pan
ponad rok temu ocena: 60%  2
tj. skurwysynstwo do wiezienia ztymi chorymi zazadcami
~ kkk
ponad rok temu ocena: 75%  1
Wieżowiec na Starym Mieście? Czyżby nowa Srebrna?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.