› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Grób powstańca. Śladem naszych publikacji

› bieżące 10 miesięcy temu    4.09.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Grób powstańca. Śladem naszych publikacji  fot. Marcin Mongiałło/archiwum Elblag.net

Tydzień temu napisaliśmy o zakończonym remoncie grobu 14-letniego powstańca. Nie podaliśmy kto tego dokonał, ponieważ poproszono redakcję Elblag.Net o anonimowość. Przekonaliśmy rozmówcę i, zmienił zdanie, ale dopiero wczoraj (3.09) wieczorem. Ujawnił, że chodzi o kibiców Olimpii Elbląg. 

Poniżej publikujemy artykuł „Skinka” ze strony internetowej kibiców Olimpii Elbląg o tym jak doszło do renowacji grobu Włodzimierza Skolimowskiego, Saturn”, który brał udział w powstaniu mając 14 lat. 

Jak obiecaliśmy, tak zrobiliśmy! Renowacja grobu Włodzimierza Skolimowskiego ps."Saturn" stała się faktem.
Zacznijmy od początku. Podczas meczu z Gwardią Koszalin w zeszłym sezonie przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na renowację grobu harcerza Szarych Szeregów walczącego w Powstaniu Warszawskim, Włodzimierza Skolimowskiego. Grób znajdował się w opłakanym stanie, rozpadające się fundamenty groziły zawaleniem całego grobu, a my kibice Olimpii nie mogliśmy pozwolić by miejsce spoczynku bohatera walk o wolność naszej Ojczyzny tak wyglądało.
Trzeba przyznać, że z przyczyn od nas niezależnych działanie przeciągnęło się trochę w czasie, jednak faktem niezaprzeczalnym jest to, że nie my kibice powinniśmy to robić - Gdzie instytucje państwowe? Gdzie Urząd Miasta? Każdy z was niech sobie odpowie na to pytanie.
Jako kibice organizujemy się i wspólnymi siłami remontujemy grób "Saturna". Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim tym, którzy wsparli zbiórkę pieniędzy na renowację. Zachęcamy również wszystkich do odwiedzania grobu przy okazji wizyty u swoich bliskich na cmentarzu. Zapalmy znicz bohaterowi, który umarł mając zaledwie 15 lat... na skutek ran poniesionych w Powstaniu. 
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
Grób znajduje się:
SEKTOR: IV, RZĄD: IV, NR GROBU: 3

 Dodajmy, że można też znaleźć lokalizację klikając tutaj lub tutaj. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.