› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Elbląg. Dwie kozy znalazły schronienie w "Końskim zdrowiu". Potrzebna marchew, jabłka i zboża

› bieżące ponad rok temu    14.11.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Dwie kozy znalazły schronienie w

Dwie kozy przetrzymywane w niewłaściwych warunkach zmieniły właściciela i dzięki temu poprawią się warunki ich bytowania. Udało się to w ubiegłym tygodniu dzięki wspólnej akcji Powiatowego Lekarza Weterynarii, urzędników Referatu Ochrony Środowiska UM, patrolu Policji i Straży Miejskiej, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Fundacji Końskie Zdrowie.

Zwierzęta nie były bite, czy wygłodzone, jednak trzymane na krótkiej uwięzi wśród zabałaganionego podwórka, samodzielnie próbowały poszukiwać pożywienia, np. objadając korę z drzew. Pierwsze sygnały o tym, co dzieje się na jednym z elbląskich podwórek ze zwierzętami, mieszkańcy i pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przekazali do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Ten wspólnie ze Strażą Miejską sprawdził i potwierdził warunki w jakich przetrzymywane są zwierzęta.

Kolejna wizyta u właściciela miała już bardziej konkretny charakter. Został on powiadomiony, że w trybie obowiązującej ustawy o ochronie zwierząt i jej niedawnej nowelizacji (art. 7), niewłaściwie przetrzymywane czy hodowane zwierzęta mogą zostać mu odebrane, a koszty transportu zwierząt, ich utrzymania i opieki weterynaryjnej będzie musiał ponieść właściciel. Ostatecznie sprawa została załatwiona polubownie. Właściciel zrzekł się zwierząt, które trafiły do Fundacji Końskie Zdrowie, gdzie czeka je znacznie lepszy los.

Osoby, które chcą wesprzeć Fundację i pomóc w utrzymaniu kóz mogą przekazać suchy chleb, buraki, marchew, jabłka, a także zboża, siano i słomę, które to produkty stanowią podstawową dietę zwierząt. 

Kontakt: Fundacja Końskie Zdrowie, Elbląg ul. Okólnik 4, tel. 55 233 77 28.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.