› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Elbląg. Dowódca zmiany zatrzymał pijanego i agresywnego kierowcę

› policja 9 miesięcy temu    30.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Dowódca zmiany zatrzymał pijanego i agresywnego kierowcę fot. mjr Daniel Kuryłowicz

Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko wręczył podziękowanie i wyróżnienie funkcjonariuszowi elbląskiej Służby Więziennej, który pomógł w zatrzymaniu pijanego i agresywnego kierowcy. 

Taką postawą, zapobiegając realnemu zagrożeniu w ruchu drogowym, wykazał się chor. Andrzej Brzuziewski funkcjonariusz elbląskiego aresztu.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 15 grudnia 2019 roku w Elblągu przy Al. Grunwaldzkiej. Chorąży Brzuziewski w czasie wolnym od służby, zauważył auto, którego kierowca miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy.

„ Widziałem jak kierowca jechał nienaturalnie, zygzakiem, ostatecznie uderzając w murek ogrodzenia. Mocno mnie to zaniepokoiło, pomyślałem, że może ktoś zasłabł za kierownicą i trzeba udzielić mu pomocy. Natychmiast pobiegłem w kierunku samochodu, otworzyłem drzwi i w pierwszej chwili uderzyła mnie woń alkoholu. Wyciągnąłem kluczyki ze stacyjki a następnie zadzwoniłem po policję. Musiałem poza tym, zapanować nad pijanym kierowcą, który okazał się bardzo agresywny i usiłował wysiąść z auta. Na szczęście jestem funkcjonariuszem więc wiedziałem jak reagować w takich sytuacjach. Na co dzień w swojej pracy niejednokrotnie spotykamy się z agresywnym osadzonym. Podstawą jest zachowanie spokoju i profesjonalizm w zabezpieczeniu otoczenia przed agresją"- opisuje całe zdarzenie chorąży Brzuziewski, który pełni funkcję dowódcy zmiany działu ochrony w elbląskim areszcie.

Badanie alkotestem potwierdziło, że zatrzymany kierowca, 27-latek, ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy a jego auto odholowano na policyjny parking.

Swoje podziękowanie oraz wyróżnienie w postaci nagrody wręczył funkcjonariuszowi także ppłk Robert Witkowski, dyrektor elbląskiego aresztu śledczego, podkreślając, że ratowanie życia ludzkiego i reagowanie na sytuacje łamania reguł prawnych i społecznych jest obowiązkiem każdego funkcjonariusza.

Statystyki pokazują, że codziennie na świecie w wypadkach drogowych ginie około 4 tys. osób. A w okresie jednego roku to ponad 1, 2 mln osób. W Polsce każdego dnia średnio ginie aż 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych. Bardzo często są to wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców.

Należy więc głośno mówić o takich problemach społecznych, jak również o obywatelskich postawach jakie wykazują osoby, które w takich sytuacjach wykazują się wrażliwością społeczną, niejednokrotnie odwagą i profesjonalizmem w działaniu. Dzięki takim zachowaniom i odważnym postawom możemy czuć się bezpieczniej.

kpt. Anna Downar

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Monika
8 miesięcy temu 1
Gratulacje...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.