› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Dar parafian trafi do Libanu

› bieżące 3 miesiące temu    13.06.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Dar parafian trafi do Libanu fot. archiwum Elblag.net

Dwie figury św. Maksymiliana Kolbego to dar elbląskiej parafii Św. Pawła dla klasztoru w Libanie. Będą to pierwsze figury tego świętego w tym kraju. 

W kościele św. Pawła znajdują się relikwie św. Charbela. Relikwia jest bardzo cenna, bowiem to fragment kości z ciała św. Charbela. W otrzymaniu relikwii pośredniczyli franciszkanie z Libanu: o. bp Cesar i o. Elias Marswanian. Teraz zwrócili się oni z prośbą o pomoc w zakupie dwóch figur św. Maksymiliana, będą to pierwsze figury tego świętego w Libanie. Zostały zamówione i są już w Elblągu.

Później zorganizujemy wysyłkę do Libanu. Koszt dwóch figur z przesyłką to około 12 tys.  zł. Zapraszamy sponsorów, właścicieli firm oraz wszystkich parafian do pomocy w realizacji tego dzieła

- czytamy w ogłoszeniach parafialnych. 

O. Maksymilian Kolbe podczas apelu w KL Auschwitz, 29 lipca 1941 roku wybrał śmierć głodową w zamian za skazanego współwięźnia Franciszka Gajowniczka, który był w grupie dziesięciu więźniów skazanych na śmierć, za ucieczkę z obozu (blok 14A) jednego z więźniów. O. Kolbe jest świętym Kościoła katolickiego. 

Święty Charbel ( Youssef Makhlouf) pochodził z Libanu.  Był zakonnikiem. Umarł w 1898 roku w opinii świętości. Za wstawiennictwem Świętego Charbela mają miejsce liczne cudowne uzdrowienia i nawrócenia. Jest otaczany coraz większym kultem. Czytamy na stronie www.odnowa.jezuici.pl 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.