› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Czy przy Dąbrowskiego powstaną cztery budynki wielorodzinne? (+wizualizacja)

› budownictwo mieszkaniowe 8 miesięcy temu    9.11.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 Elbląg. Czy przy Dąbrowskiego powstaną cztery budynki wielorodzinne? (+wizualizacja)  fot. architekt Piotr Mazur, projektant w zakresie architektury bez ograniczeń

Firma z Warszawy wystąpiła do Rady Miejskiej za pośrednictwem prezydenta Elbląga z wnioskiem dotyczącym  inwestycji mieszkaniowej wraz z inwestycją towarzyszącą. Chodzi o budowę czterech budynków wielorodzinnych przy ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego. Maksymalnie przewidziane są na 68 mieszkań. 

BONA PLUS SP. z o.o. Spółka Komandytowa z Warszawy zdecydowała się na inwestycję mieszkaniową w Elblągu. Wybrała  na lokalizację ul. Dąbrowskiego. Planowana jest budowa  czterech budynków wielorodzinnych.

Oto szczegóły:

Minimalna liczba mieszkań: 52 
Maksymalna liczba mieszkań:  68. 

Min. pow. użytkowa jednego mieszkania:  37 m kwadratowych
Max. pow. użytkowa jednego mieszkania:  100 m kwadratowych. 

Liczba mieszkańców od 125 do maksymalnie 143. 
 
Wybudowane zostaną cztery budynki o trzech kondygnacjach nadziemnych z podziemnymi garażami wbudowanymi. Dojazdy do budynków od strony wschodniej i zachodniej po stronie „zewnętrznej” układu zabudowy. Pomiędzy budynkami komunikacja wyłącznie piesza, chodniki od strony Dąbrowskiego oraz od strony dojazdów. Wokół budynków dużo zieleni, miejsca rekreacji oraz centralnie umieszczony plac zabaw dla dzieci (razem 850 metrów kwadratowych). 

Jak podkreśla inwestor nieruchomość jest w odległości 350 metrów od przystanku komunikacji miejskiej. Najbliższa szkoła (SP nr 25, przy ul. Wyżynnej)  jest w odległości 1,3 kilometra, w podobnej odległości znajduje się przedszkole, przy ul. Bema. 

Firma wystąpiła do Rady Miejskiej w Elblągu za pośrednictwem prezydenta Elbląga z wnioskiem dotyczącym budowy czterech domów wielorodzinnych, trzykondygnacyjnych wraz z inwestycją towarzyszącą. Jak wniosek będzie rozpatrzony czas pokaże.

Uwagi do wniosku można kierować do prezydenta Elbląga, w formie elektronicznej na adres: dua@umelblag.pl lub w formie pisemnej na adres Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg, w terminie 21 dni od daty ukazania się niniejszej informacji (8.11).

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ vgt
  8 miesięcy temu 1
  Jaka firma z Warszawy ! Elbląski producent torebek etc
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.