› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Co dalej z Górą Chrobrego? Radny pyta, prezydent odpowiada

› bieżące 4 miesiące temu    18.02.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Co dalej z Górą Chrobrego? Radny pyta, prezydent odpowiada fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Radny Krzysztof Konert pyta w interpelacji o to jakie konsekwencje poniosłoby miasto, gdyby rozwiązało umowę z dzierżawcą terenu Góry Chrobrego. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że obecnie trwa analiza możliwości powrotu do funkcjonowania stacji  narciarskiej

Krzysztof Konert, radny zgłosił do Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga interpelację w sprawie Góry Chrobrego, miejsca gdzie można uprawiać sporty zimowe. O zainteresowaniu tym miejscem świadczy fakt petycja w tej sprawie z ponad 3,7 tysiącami podpisów. Dotyczyła ona przejęcia od obecnego dzierżawcy  przez miasto infrastruktury do uprawiania narciarstwa oraz zjazdów na sankach. 
Radny  prosi o informację o koszty: przejęcia infrastruktury przez miasto oraz utrzymania ośrodka tego typu. Interesują go też konsekwencje zerwaniu umowy z dzierżawcą Góry Chrobrego.

Krzysztof Konert uważa, że należy opracować aktualną koncepcję funkcjonowania ośrodka sportów zimowych na Górze Chrobrego, z rozważeniem pokrycia stoku igelitem. 

W opracowaniu niezbędne byłoby określenie wartości istniejących na stokach urządzeń, ich stanu technicznego, możliwości uzyskania zewnętrznego dofinansowania oraz możliwości dzierżawy np. punktów gastronomicznych, wypożyczalni sprzętu narciarskiego itp. 

- czytamy w interpelacji radnego.

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że obecnie prowadzi analizę możliwości powrotu do funkcjonowania stacji narciarskiej.

Będąc przekonanym o potrzebie istnienia takiego obiektu poszukuję rozwiązań umożliwiających wznowienie działalności stoku narciarskiego, uwzględniając aktualną sytuacje finansowo-prawną. O wypracowanym rozwiązaniu i związanych z tym działaniami poinformuję Pana w późniejszym terminie 

- napisał prezydent w odpowiedzi na interpelację. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kkk
4 miesiące temu 3
Cóż za wspaniałą zimę mamy tego roku, ależ to biznes, tylu narciarzy w Elblągu szusuje po śniegu. Mam firmę odśnieżającą ulice, kupiłem tysiąc ton soli, może dobrzy włodarze Elbląga odkupią go ją ode mnie? Bop inaczej moja firma padnie, a im się przyda. Tanio oddam po 10 zł za kilogram. I podzielę się zyskiem. hahahha.
~ elblążanin
4 miesiące temu ocena: 0%  2
Konert ty się weż za uczciwą robotę pierdołami sie nie zajmuj,nam igrzysk nie potrzeba pracy i chleba chcemy a nie wywalania pieniędzy w błoto!!!dwóch nierobów razem z Osikiem do koryta sie wepchało mało macie kasy!!!!!
~ Aga*B
4 miesiące temu 1
prowadzi analizę :):):)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.