› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Chętny do sprzedaży jednego wagonu tramwajowego poszukiwany

› inwestycje miejskie 8 miesięcy temu    11.10.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Chętny do sprzedaży jednego wagonu tramwajowego poszukiwany

Dziś (11.10) ukazało się ogłoszenie o przetargu na zakup jednego wagonu tramwajowego. Szacunkowa wartość to prawie 2 miliony zł. Termin dostarczenia planowany jest na koniec stycznia 2020 roku.  

W ramach zadania: „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap II” będzie zakupiony jeden wagon tramwajowy. Inwestycja zostanie realizowana przy udziale unijnych pieniędzy. Całkowita, szacunkowa wartość inwestycji to 1 milion 920 tys. zł. 

Zakres zamówienia obejmuje: 

dostawę jednego nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości od 14 000 mm do 15 500 mm, częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu, posiadającego świadectwo homologacji, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie homologacji typu tramwajów i trolejbusów,

dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego tramwaju,

dostawę pakietu naprawczego, 

usługę obejmującą szkolenie pracowników, 

wykonanie dokumentacji technicznej i oprogramowania łącznie z licencjami

- czytamy w informacji o przetargu. 

Chętni mogą się zgłaszać do 20 listopada. Wtedy przekonamy się jakie wpłynęły oferty i od ilu firm. O tym kto wygra, zdecyduje nie tylko cena, ale jakość (parametry techniczno - użytkowe) i okres gwarancji. 

Termin realizacji całości zamówienia ustala się od dnia podpisania umowy do dnia 31 stycznia 2020 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kazi
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Kuriozum i niegospodarnosc, te dwa przymiotniki oddają ducha zarządcy TE. Oglaszaja przetarg na kolejny tramwaj, a z 3 zakupionych m8c dwa sa w ciaglej eksploatacji (o ile zoltek chce jechac, bo czesto robi sobie przestoje) a trzeci... Nie wiem, kupiony zeby sprzeniewierzyc publiczne pieniadze. Albo dla ozdoby. Stoi w zajezdni i kur jego mac cieszy oko. Redakcja podpyta dyrektora TE albo Pana Ryszarda Murawskiego jak jest. O ile nie beda konfabulowac to macie gotowy material na ciekawy, wielowatkowy artykul.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.