› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg: Chciał ukraść wartościowe przedmioty. W mieszkaniu spotkał… policjanta

11 miesięcy temu    13.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Chciał ukraść wartościowe przedmioty. W mieszkaniu spotkał… policjanta

Pewien mężczyzna zatrzymał innego mężczyznę, gdy ten niepostrzeżenie wszedł do obcego mieszkania. Mężczyzna okazał się być złodziejem pierwszy natomiast… policjantem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę przy ulicy Kopernika w Elblągu. Tam około południa do jednego z mieszkań wszedł 64-latek i zaczął przeglądać zawartość kieszeni ubrań wiszących w przedpokoju oraz szafek. Liczył, że domownicy nie dostrzegą jego obecności i zabierze wartościowe przedmioty. Mężczyzna planował także równie niepostrzeżenie opuścić mieszkanie. Przeliczył się jednak w swoich zamiarach. W mieszkaniu był policjant, który przyszedł tu wizytą. Był on po służbie, ale na co dzień pracuje w referacie patrolowo-interwencyjnym i od razu zorientował się z kim ma do czynienia. Policjant zatrzymał 64-latka. Wiedział że był on już notowany i karany za podobne przestępstwa. Na miejsce wezwano patrol interwencyjny. 64-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mężczyzna już wcześniej działał w podobny sposób. Najpierw sprawdzał gdzie są otwarte drzwi do mieszkania a następnie wchodził do środka i zabierał cenne przedmioty. Te znajdowały się najczęściej w przedpokoju lub w wiszącej tam odzieży. 64-latek wcześniej został tymczasowo aresztowany do prowadzonych przez policję spraw tego rodzaju kradzieży.

Za usiłowanie kradzieży oraz naruszenie miru domowego zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu    

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Albert Pierrepoint
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
To nie jest ten co udawał ślepotę? Jeśli tak to szybko wyszedł, przecież nie tak dawno był złapany. Obić ryja,zwalić że schodów.....zawsze można powiedzieć, że uciekał i spadł.
~ Ręce opadają
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Grozić mu może ... Widać to po kolejnych zatrzymywaniach owego pana . Powtórka z rozrywki . Pogadają , przetrzymają i puszcza żeby znów mieli co robić
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.