› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Bajkowa opera zachwyciła słuchaczy

› rozrywka ponad rok temu    21.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Bajkowa opera zachwyciła słuchaczy

Kolorowe stroje, bajkowe historie i piękne arie, brzmiące przy muzyce Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. To wszystko było częścią koncertu familijnego "Opera jak z Bajki", który w poniedziałek odbył się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

W każdym sezonie artystycznym EOK zaprasza najmłodszych melomanów wraz z rodzicami i opiekunami na koncerty familijne. Podczas tego wydarzenia wystąpił zespół „Les Femmes” (Joanna Sobowiec-Jamioł  - sopran, Natalia Krajewska-Kitowska - sopran, Emilia Osowska – mezzosopran), pianista Łukasz Jankowski, natomiast muzyków poprowadził dyrygent Piotr Jamioł.

Spektakl muzyczny zawierał atrakcyjny i zabawny program. Trzy niezwykłe solistki zaprezentowały polskie wersje najpiękniejszych arii operowych, w których znalazły się elementy „Kopciuszka” czy „Jasia i Małgosi”. Publiczność brała udział w opowiadaniu poszczególnych historii. Chłopcy przebierali się za książęta i rycerzy, a dziewczynki za rusałki i księżniczki. W ten sam dzień EOK zorganizowała to wydarzenie również dla dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół.

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert symfoniczny „Pasja młodości”, który odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia, o godzinie 18:00 w Sali koncertowej ZPSM w Elblągu. Wystąpi zwycięzca konkursu Eurowizji dla młodych muzyków, czyli saksofonista Łukasz Dyczko. Bilety w cenach 40 zł normalny/ 30 zł ulgowy. Rezerwacje w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski, ul. Start Rynek 25, tel. 55 237 47 49  lub www.eok.elblag.eu.

Przypominamy, że z Kartą Dużej Rodziny dwa razy w roku bilety są darmowe, a na pozostałe koncerty zniżka 50% ceny.

EOK
     
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ KRYTYK KULTURALNY
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dziecku sie podobało. Po raz pierwszy widzała spektakl śpiewany-operę. Ale po 1- ja rozumiem, że dzieci w miejscu długo wysiedzieć nie mog/ą ale żeby dorośli łazili po widowni tam i z powrotem. To rozpraszało aktorów i orkiestrę. Po drugie-bardzo potrzebny w Elblągu b udynek na takie operowe spektakle. Scena szkoły muzycznej nie daje efektu i klimatu. Gra aktorska i orkiestra na wysokim poziomie, mimo wymienionych niedogodności.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.