› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg: 78. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

› bieżące 9 miesięcy temu    13.09.2017
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z 78. rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Obchody rocznicowe rozpoczną się 17 września br. o godz. 8.30. Poniżej znajduje się szczegółowy program uroczystości.

17 września 2017 r. (niedziela), godz. 8:30
Miejsce: kościół pw. Wszystkich Świętych; Cmentarz przy ul. Agrykola, przy Krzyżu Katyńskim

Program:

Msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych - godz. 8.30

Po Mszy przejście na cmentarz pod Krzyż Katyński i ciąg dalszy uroczystości

odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,

odegranie Hymnu Sybiraków,

przemówienia okolicznościowe,

występ młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków,

Apel pamięci i salwa honorowa,

składanie kwiatów.

Zapraszają organizatorzy: Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Marek Pruszak przewodniczący Rady Miejskiej, Czesław Żukowski prezes oddziału Związku Sybiraków

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jacek Boki
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Nie zapominajcie o tym, że najeźdźców we wrześniu nie było tylko dwóch, ale pięciu. Od południa dokonała agresji na Polskę armia faszystowskiej Słowacji. Od północnego wschodu litwini, którzy wspólnie z sowietami, ramię w ramię zajęli całą Wileńszczyznę rozpoczynając masową eksterminację Polaków. Oprócz nich agresji zbrojnej dokonali ukraińcy. Bandy OUN wspierane przez dziesiątki tysięcy ukraińskie czerni wsparły krasnoarmiejców na Kresach. A od południa razem z Wehrmachtem zaatakował Polskę Ukraiński Legion Samoobrony wchodzący w skład armiii niemieckiej, dowodzony przez kurennych Osypa Bojdunyka i Romana Sanguszkę. Idę o zakaład i to o każde pieniądze, że tych sojuszników III Rzeszy i sowietów stary karierowicz Pruszak nie wymieni za nic na świecie. Nie ma takie opcji, żeby zająknął się choćby słowem na temat tych trzech pozostałych agresorów z września 1939 r.
~ tatus505
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
17 września. Nadszedł dzień kiedy na polską ziemię gwiazdy czerwone spadły z łoskotem lśniły na czapkach okupanta przyozdobione sierpem i młotem. Ruszyła ze wschodu czerwona zaraza niosąc ze sobą śmierć i zniszczenie choć kraj już krwawił od ran faszystów a pokój pozostał złudzeniem. Nie damy ziemi skąd nasz ród z ust polskich płynęła rota lecz szła do przodu a za nią śmierć sowiecka czerwona hołota. Zapłonęły śniegi Syberii od polskiej krwi las krzyży na zsyłkę znaczył im drogę w okowach mrozu w nieznane szli w ciszy na ustach z Bogiem. Zima była wyjątkowo mroźna sowiecki bełkot leciał jak z nieba grom wy tu zostaniecie na zawsze do śmierci eto wasz dom. Pozostała tylko modlitwa nadzieja w sercu na ocalenie lecz ruska swołocz siała terror narodu polskiego zniszczenie. Henryk Siwakowski .
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.