› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

„EkoEnergetyka” – współpraca ZSIŚiU z Politechniką Gdańską

› bieżące miesiąc temu    27.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
„EkoEnergetyka” – współpraca ZSIŚiU z Politechniką Gdańską fot. Nadesłane

Od 2021 r. Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług ściśle współpracuje z Politechniką Gdańską. W ramach podpisanego porozumienia przeprowadzane są konsultacje wdrażanych programów nauczania z przedmiotów ścisłych i zawodowych, uczniowie łączą naukę w szkole z wybranymi zajęciami przewidywanymi tokiem studiów.

Ponadto wykładowcy uczelni dzielą się swoim doświadczeniem dydaktycznym z nauczycielami szkoły. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej i trzeciej kształcący się w zawodzie Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (Technik OZE) zgłębiali tajniki wiedzy z branży energetycznej pod czujnym okiem wykładowców uczelni.

Podczas cyklicznych warsztatów prowadzonych w szkole uczniowie poszerzyli wiedzę z podstaw techniki pomiarowej odnośnie temperatury, ciśnienia oraz natężeń przepływu.

Podsumowanie działań odbyło się w formie zajęć laboratoryjnych na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Młodzież przeprowadziła badania efektywności cieplnej kolektora słonecznego w warunkach laboratoryjnych. Pozwoliło to uczniom lepiej zrozumieć zagadnienia omawiane podczas zajęć w szkole.

Dzięki współpracy przyszli fachowcy z branży OZE mieli okazję wziąć udział w wykładach, ćwiczeniach oraz zajęciach laboratoryjnych i poczuć się jak studenci. Tegoroczny cykl spotkań odbywał się w ramach programu Uranium Supporting Cooperation With High Schools realizowanego przez Politechnikę Gdańską z 6 szkołami średnimi technicznymi, Ścisła współpraca ZSIŚiU z gdańską uczelnią będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Na wrzesień 2022r. zaplanowano między innymi spływ kajakowy Radunią szklakiem elektrowni wodnych, a w późniejszym czasie zajęcia laboratoryjne na Politechnice Gdańskiej odnośnie turbin wodnych.
 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.