› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Edward Pietrulewicz nowym wiceprezydentem Elbląga (+ zdjęcia)

› bieżące ponad rok temu    28.01.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Edward Pietrulewicz, dyrektor SP nr 19, został nowym wiceprezydentem ElblągaEdward Pietrulewicz, dyrektor SP nr 19, został nowym wiceprezydentem Elbląga fot. Marcin Mongiałło

Edward Pietrulewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu, został mianowany nowym wiceprezydentem Elbląga. Pełniąc ten urząd będzie odpowiedzialny za edukację i sport, jak również będzie sprawować nadzór nad Departamentem Innowacji i Informatyki, Elbląskim Parkiem Technologicznym, Departamentem Spraw Obywatelskich oraz Departamentem Świadczeń Rodzinnych. Nowe obowiązki zacznie pełnić już wkrótce, prawdopdobnie jeszcze na początku lutego. 

Edward Mieczysław Pietrulewicz ma 57 lat, posiada ponad 35-letni staż pracy w oświacie. Ukończył studia wyższe pedagogiczne, podyplomowe studia z informatyki, z organizacji i zarządzania oświatą, zarządzanie projektem w placówkach oświatowych; jest egzaminatorem przedmiotów zawodowych w technikum. W latach 2006-2015 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21, dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu. Od 2016 roku do chwili obecnej jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 19.

W trakcie zarządzania Szkołą Podstawową nr 21 szkoła ta trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce w złotej dzisiątce szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim, a Szkoła Podstawowa nr 19 zajęła czwarte i drugie miejsce w kolejnych edycjach, w czasie gdy jej dyrektorem jest pan Edward Pietrulewicz.

 

Jeśli chodzi o jego pracę zawodową, to tutaj bym wskazał na jego pionierskie działania w Elblągu, związane z innowacjami pedagogicznymi. Był pionierem w tworzeniu publicznej szkoły z oddziałami dwujęzycznymi w Elblągu oraz w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu. W Szkole Podstawowej nr 19 w jako jednej z pierwszych szkół w Polsce zostały wprowadzone zajęcia z robotyki. Prowadzą one od zabawy do zaawansowanej znajomości języka programowania oraz powodują zmiany, jeśli chodzi o sposoby rozwiązywania problemów.

 

Jak sam wskazuje jest zwolennikiem wprowadzania zmian w edukacji z duchem czasu,  ale w duchu ewolucji, a nie działań rewolucyjnych. Pan dyrektor posiada bardzo wysokie kompetencje zawodowe, a poza tym doskonale zna oświatę, środowisko oświatowe. Jestem przekonany, że jego bardzo duża iwiedza i doświadczenie będą mi pomocne w prowadzeniu tych departamentów w naszym mieście

– prezydent Elbląga Witold Wróblewski przedstawił sylwetkę, kompetencje i dotychczasowe dokonania Edwarda Pietrulewicza.

Nastepnie głos zabrał nowo mianowany wiceprezydent, który pokrótce przedstawił wyzwania oraz kierunki planowanych działań rozwojowych.

Bardzo dziękuje Panie prezydencie. Dla mnie jest to ogromny kredyt zaufania. Postaram się nie zawieść Pana prezydenta. Wprowadzamy nowy etap w oświacie. Otóż Ustawa prawo oświatowe obliguje nas do zmian – tu szczegónie mam na myśli szkolnictwo zawodowe i branżowe – tam są bardzo duże zmiany, ale ponieważ mamy bardzo dobrych dyrektorów, doskonałych nauczycieli – to przy współpracy – mam nadzieję na łatwe przejście tych bardzo trudnych zadań. [...] Następny problem, który bardzo szybko trzeba będzie rozwiązać to dwa roczniki w szkołach średnich – rok szkolny kończą gimnazjaliści i ósmoklasiści, którzy w tym samym czasie będa ubiegali się o miejsce w szkole średniej. Postaramy się to rozwiazać z korzyścią dla naszych dzieci, dla rodziców i dla miasta. Kolejnym problemem jest coraz większy rozdźwięk między przyznawaną przez rząd subwencją a kosztami utrzymania szkół, a przecież jakość kształcenia jest kontrolowana przez samorząd. Mamy kolejne wyzwania, przed którymi będziemy musieli stanąć. 

 

Będziemy stawiali na innowacyjność, na nowoczensność, na takie kształcenie, na jakie zasługują nasze dzieci. Mam ze strony Pana prezydenta błogosławieńwtwo i duże poparcie, bo on też – tak jak my wszyscy – widzi, że te zmiany są konieczne. Tak jak Pan prezyent mówił: ewolucja a nie rewolucja, przy współpracy ze wszystkimi środowiskami.

 

W swoim działaniu chciałbym się kierować trzema zasadami. Są to: kompetencje, uczciwość i lojalność. Lojalność stosunku do elblążan i lojalność w stosunku do Pana prezydenta. Mam nadzieję, że swoją pracą zasłużę na to, aby czas pełnienia funkcji  wiceprezydenta został oceniony jako działania profesjonalne     

– powiedział nowy wiceprezydent Edward Pietrulewicz. 

Warto nadmienić, że w zwiazku z mianowaniem Edwarda Pietrulewicza na stanowisko wiceprezydenta miasta nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19. Osobą pełniącą obowiazki (p.o.) dyrektora SP nr 19 będzie (do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko) Ewelina Bagdziun.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (7)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ciekawy
  ponad rok temu ocena: 18%  7
  przedstawcie cały życiorys komucha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji  hejt !
  ~ elblążanin
  ponad rok temu ocena: 11%  6
  który to już kumpel vice-prezydent 3 czy 4????
  ~ :)
  ponad rok temu ocena: 78%  5
  Super. Pozdrawia dawny współpracownik.
  ~ JaJnosik12
  ponad rok temu ocena: 16%  4
  No to sport na pewno będzie rozkwitał...dramat
  ~ Jok
  ponad rok temu ocena: 81%  3
  Dobry wybór
  ~ Dikuś
  ponad rok temu ocena: 23%  2
  Jak widać brak słów wszystkim czytającym. Klapa po całości.
  ~ Sikuś
  ponad rok temu ocena: 95%  1
  Bo wszyscy czytają że zrozumieniem, a ty masz problem. Brak słów, trzeba było uczyć się!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.