› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dzwiękowy system ostrzegawczy

› bieżące ponad rok temu    17.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dzwiękowy system ostrzegawczy

Dźwiękowy system ostrzegawczy to system służący do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w budynku. Służy do rozgłaszania dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych oraz ogłaszania komunikatów głosowych. Komunikaty te ogłaszane są automatycznie po otrzymaniu informacji z systemu ochrony przeciwpożarowej lub na indywidualne żądanie operatora systemu.

Alarm głosowy DSO w obiekcie publicznym zastępuje dzwonki i syreny klasycznej sygnalizacji przeciwpożarowej poprzez odpowiednie głośniki zdolne do przekazania słyszalnej i wyraźnej informacji. Systemy dso pomagają sprawnie i szybko przeprowadzić ewakuację w budynku.

Dla kogo DSO?

System może być stosowany w prywatnych domach, mieszkaniach czy budynkach. Są jednak miejsca, w których zastosowanie tego rodzaju zabezpieczenia jest obowiązkowe. Budynki i instytucje objęte obowiązkiem montażu tego typu rozwiązań wymienione są w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. 2010 r., Nr 109, poz. 719). Dźwiękowe systemy ostrzegawcze wymagają zastosowania odpowiednich systemów zasilania. System zasilania oprócz zasilania sieciowego dostarcza także zasilanie rezerwowe o mocy 48V lub 24V z własnych baterii i akumulatorów. Chronione one są przed głębokim rozładowaniem.

Zalety DSO

Systemy zasilania DSO Gliwice jest producentem zasilaczy. Do najważniejszych funkcji zasilaczy dso należą przede wszystkim nieograniczona ilość szaf w systemie, komunikowanie błędów w pracy systemu, możliwość dołączenia do centrali systemu pożarowego, zapis historii zdarzeń, kontrola napięcia baterii czy też rozprowadzenie zasilania sieciowego i gwarantowanego. Zastosowanie w budynku dźwiękowego systemu ostrzegawczego znacznie zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. System zapewnia natychmiastowe powiadomienie o zagrożeniu i umożliwia szybką i bezpieczną ewakuację. Szybkość reakcji na zagrożenie jest w przypadku pożaru czy innego zagrożenia bardzo ważna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.