› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Dziura na Nowodworskiej, czyli ile można remontować nawierzchnię

› bieżące ponad rok temu    31.07.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
Dziura na Nowodworskiej, czyli ile można remontować nawierzchnię fot. Artur Garwoła

Parę tygodni wcześniej poruszaliśmy temat pewnego ubytku w jezdni na ul. Warszawskiej. Najpierw przez kilkanaście dni stał tam pachołek. Potem trwał remont. Po nim zamiast dziury było wybrzuszenie. Podobna sytuacja ma miejsce na Nowodworskiej.

Ulicą Nowodworską poruszamy się często ze względu na to, że siedziba naszej redakcji mieści się na ulicy Strażniczej. Od kilkudziesięciu dni po prawej stronie jezdni stoi czerwono-biały słupek. Widoczny z daleka jest znakiem dla kierowców, że w tym miejscu jest poważne uszkodzenie nawierzchni. W godzinach szczytu tworzą się tu korki, ponieważ auta ciężarowe nie są w stanie ominąć ubytku, bez wjeżdżania na przeciwległy pas ruchu.

Wyrwa jest dość głęboka. Najechanie na nią z prędkością 40-50 km/h skończyłoby się zapewne uszkodzeniem pojazdu. Dla kierowców oczywistą rzeczą jest, że taki ubytek trzeba jak najszybciej usunąć. Niestety, miasto nie spieszy się z wysłaniem w to miejsce służb remontowych. Kierowcy mają już dość takich sytuacji.

Podobnie było z ubytkiem na ulicy Warszawskiej. Ostatnimi czasy „modne” zrobiło się stawianie słupków ostrzegawczych. Remont jednej dziury potrafi zająć nawet miesiąc. Z takim tempem pracy wróżę, że kierowcy będą piętrzyć bluzgi pod adresem włodarzy miasta. Na boczny plan zejdą zakończone przebudowy głównych ulic.

Czy naprawdę miasto nie widzi w tym problemu?

    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

    Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

    • 0
      ZADOWOLONY
    • 0
      ZASKOCZONY
    • 0
      POINFORMOWANY
    • 0
      OBOJĘTNY
    • 0
      SMUTNY
    • 0
      WKURZONY
    • 0
      BRAK SŁÓW
    Komentarze (4)

    Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

    dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
    ~ mayk
    ponad rok temu ocena: 60%  4
    Kratki sciekowe w krawężnik a nie na szosie.
    ~ NOVAK
    ponad rok temu ocena: 60%  3
    bo zakanalaki powinni zablokować ulice jak robią to w całej Polsce i albo naprawiacie a jak nie to zabierać tiry na obwodnice a nie zrobili sobie przez naszą dielnice skrut do portu browaru i innych przybytków .
    ~ monka
    ponad rok temu ocena: 80%  2
    Caly "zakanal" wyremontować w końcu to trz czesc miasta a nie jakie getto. Na calej dlugosci ulicy Warszawskiej koleiny trzeba srodkiem jechac. Chodniki wolaja o pomstę do niego. Strach isc tam po deszczu wiedzac ze Cie samochod ochlapie. Skręt z Warszawskiej w Orla? Parodia dziura na dziurze chociaz parę tygodni temu stali tam i cos robili. Drugi brzeg rzeki? Po prawej stronie ladna starówka a po drugiej? Zero zagospodarowania. Na pewno nie są to piękne widoki. Kiedy ktos pomyśli o tamtej stronie miasta?
    ~ grrrrr
    ponad rok temu ocena: 82%  1
    panie redaktorze oświadczam że w tym miejscu od roku stawiany jest ten pachołek z przerwami oczywiście!
    Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
    Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.