› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dziś swoje święto obchodzą elbląscy policjanci. Wręczono awanse, medale i odznaczenia

› policja ponad rok temu    4.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Dziś swoje święto obchodzą elbląscy policjanci. Wręczono awanse, medale i odznaczenia fot. Paweł Rodziewicz

O godz. 11:00 w sali kinowej CSE Światowid rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. W dowód uznania i ramach podziękowań rozdane zostały awanse, medale i odznaczenia.

Elbląskie obchody Święta Policji swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz, organizacji i służb mundurowych. Zebrali się oni aby złożyć wyrazy szacunku dla służby, która na co dzień pełnią policjanci oraz pracownicy służby cywilnej, a także podziękować im za ich trud i poświęcenie. Podczas akademii wyróżnionych zostało 104 funkcjonariuszy elbląskiej Komendy. Rozdane zostały awanse na wyższy stopień, mianowania, odznaczenia i medale dla osób szczególnie zasłużonych dla Policji.

Przede wszystkim chciałem dziś podziękować wszystkim policjantom za ich trud, zaangażowanie, poświęcenie i wysiłek. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych funkcjonariuszy, z ich osiągnięć w zakresie zwalczania różnego typu przestępczości, ale nie możemy spocząć na laurach. Co chwila spotykamy się z nowymi sytuacjami i wyzwaniami

- insp. Krzysztof Konert, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Pracę elbląskich policjantów oceniam bardzo dobrze. Dziś przyjechałem aby osobiście dać temu wyraz i pokazać im, że jestem wdzięczny za to, co robią

- insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Policja Warmińsko-Mazurska jest dobrze oceniana przez 80% społeczeństwa, a 95% ankietowanych mieszkańców naszego województwa twierdzi, że w miejscu zamieszkania czują się bezpiecznie.

W projekt nowej ustawy modernizacyjnej, która wejdzie w życie w przyszłym roku, wpisana jest budowa nowej komendy w Elblągu na ul. Strażniczej. Realizacja nastąpi najprawdopodobniej w roku 2018-2019. Mamy nadzieję, że ta inwestycja przyczyni się do zwiększenia komfortu pracy policjantów, a to z kolei przełoży się na jakość ich pracy.

Nasza redakcja dołącza się do życzeń. Życzymi im przede wszystkim tego, aby mieli jak najmniej pracy. 

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Miro
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  Gratulacje dla odznaczonych Policjantów zastanawiam się tylko czy Ziobro o wszystkich awanasach został poinformowany bo jak nie to niestety ale się nie cieszcie bo ten człowieczek jak będzie chciał to odbierze Wam nagrody i awanse.Szkoda tylko naszego Kraju i Was gdzie służycie dla społeczeństwa.
  ~ Paranoja
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  O ile mi wiadomo to Święto Policji obchodzone jest 24 lipca. Czyżby Radni w Elblągu uchwalili, że Święto Policji w Elblągu będzie obchodzone 4 sierpnia ? Żeby tylko nie wpadli na pomysł i nie przenieśli obchodów Święta Bożego Narodzenia na przykład na styczeń lub luty a Nowy Rok na czerwiec.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.