› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dziś (18.10) przekazanie placu budowy przekopu (+wideo)

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    18.10.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Dziś (18.10) przekazanie placu budowy przekopu (+wideo) fot. archiwum elblag.net / Marcin Mongiałło

Dziś (18.10) inwestor przekaże formalnie wykonawcy - konsorcjum N.V. Besix SA, NDI S.A. i NDI Sp.z o.o.  plac budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

W piątek, 4 października w siedzibie służby dyżurnej Kapitanatu Portu Elbląg podpisano umowę z Wykonawcą projektu „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – Część I”, konsorcjum N.V. Besix SA, NDI S.A. i NDI Sp.z o.o. 

Plac budowy formalnie zostanie przekazany w piątek (18.10). Termin rozpoczęcia prac będzie nam znany po przedstawieniu przez wykonawcę harmonogramu prac 

– powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska.

Zakres przedmiotowy podpisanej umowy obejmuje:

– budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej;
– budowę kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego oraz oznakowaniem nawigacyjnym, budynkami technicznymi (wraz z instalacjami), parkingami, punktem widokowym, nowym układem drogowym z dwoma ruchomymi stalowymi mostami o pionowej osi obrotu, które umożliwiać będą przejazd nad kanałem przed śluzą i za śluzą, sieci elektroenergetycznych, teletechnicznych, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, ujęcia wody podziemnej;
– budowę sztucznej wyspy zlokalizowanej na Zalewie Wiślanym.

Inwestycja znajduje się w granicach dwóch województw – pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W granicach województwa pomorskiego w gminie Sztutowo oraz Krynica Morska zlokalizowana jest część przedsięwzięcia obejmująca budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, budowę toru wodnego w północnej części Zalewu Wiślanego (granica województw przecina środek Zalewu Wiślanego) oraz budowę sztucznej wyspy. W granicach województwa warmińsko-mazurskiego, w gminie Tolkmicko, zlokalizowana jest południowa część toru wodnego na Zalewie Wiślanym oraz w granicach gminy Elbląg i miasta Elbląga – tor wodny na rzece Elbląg z przyległymi terenami lądowymi. 

Obejrzyj wizualizację budowy  drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.