› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dzieci poznają świat wikingów w elbląskim muzeum

› bieżące ponad rok temu    2.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Dzieci poznają świat wikingów w elbląskim muzeum fot. Paweł Rodziewicz

W ramach wakacyjnych zajęć, prowadzonych przez pracowników Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu, dzieci mają możliwość poznać historię poprzez zabawę i kontakt z "żywą historią".

Dziś w replice chaty wikingów mieszczącej się na dziedzińcu muzeum Piotr Adamczyk prowadził zajęcia dla dzieci. Młodzi słuchacze mogli usłyszeć od niego całą masę ciekawych historii z dziejów naszego regionu. Opowiadał o wikingach oraz o Truso, która była ich osadą handlową zanim jeszcze powstał Elbląg. Dzieci uczyły się głównie przez zabawę.

Dzisiejszy plan dnia przewidywał zajęcia plastyczne, podczas których chłopcy malowali tarcze, a dziewczynki malowały koraliki. Kiedy farby schły na malowanych przedmiotach, dzieci mogły zwiedzić wystawę "Truso". Tam Piotr Adamczyk zaopatrzony w całą masę rekwizytów opowiadał o tym, jak wyglądało życie mieszkańców osady. Sposób prowadzenia zajęć oraz tematyka sprawiły, że dzieciaki słuchały z wypiekami na twarzach.

- Bardzo mi się podobało. Wszystko. Tarczę pomalowałem na czerwono i czarno. Wystawa też była ciekawa, można było ubrać hełm i wziąć miecz.

- mówi Kazik, który przyjechał na wakacje z Gdyni.

Z pewnością takiej lekcji historii dzieci nie zapomną długo. Muzeum pewnie też będzie kojarzyło inaczej niż uczniom z pokolenia ich rodziców. Nic dziwnego, że zajęcia te cieszą się sporą popularnością.

- Na zajęcia przychodzi zazwyczaj około 15-20 osób. Staramy się prowadzić je tak, aby dzieci mogły nauczyć się czegoś poprzez zabawę. Wszystkie zajęcia związane są tematycznie z naszymi ekspozycjami. Praca z dziećmi, zwłaszcza kiedy jest owocna, daje mi dużo radości i satysfakcji.

- mówi Piotr Adamczyk, koordynator Zespołu d.s. Edukacji.

Od wtorku do czwartku w godzinach 11:00 - 13:00 oraz w niedzielę o godz. 12:00 w Elbląskim Muzeum Archeologicznym, prowadzone będą zajęcia dla dzieci, które z pewnością pobudzą ich wyobraźnię i być może rozbudzą pasję do historii.

W najbliższą środę dzieci zwiedzą świat dawnych gier i zabaw, a w czwartek przeniosą się w czasy początków Elbląga. 

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.