› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Dwoje synoptyków z zarzutami w sprawie tragedii po nawałnicy

› sąd ponad rok temu    23.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Dwoje synoptyków z zarzutami w sprawie tragedii po nawałnicy

Dwie harcerki zginęły w sierpniu ubiegłego roku podczas  nawałnicy w Suszku, pow. chojnicki. Dwaj synoptycy są kolejnymi osobami, którym prokuratura postawiła zarzuty. 

W nocy z 11 na 12 sierpnia ubiegłego roku przez Bory Tucholskie przeszła nawałnica. Dwie nastolatki uczestniczące w obozie harcerskim w Suszku, pow. chojnicki zostały przygniecione przez drzewo. Nie przeżyły. Wiele osób z obrażeniami przewieziono do szpitala.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku  przedstawiła  zarzuty  popełnienia przestępstwa kolejnym osobom, dwojgu synoptykom: Witoldowi W. z Instytutu Meteorologii  i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz  Marii M. z centrum nadzoru operacyjnego z IMGW w Warszawie.

W dniu nawałnicy pełnili dyżury meteorologiczne z kompetencjami podejmowania decyzji dla obszaru całego kraju. Osobom tym zarzucono nieumyślne niedopełnienie obowiązków służbowych polegające na nie podwyższeniu dla obszaru województwa pomorskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego ostrzeżenia meteorologicznego z 2 na 3 stopień zagrożenia, pomimo istniejących ku temu przesłanek

- informuje Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. 

Witold W. oraz Maria M nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa. Odmówili składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Nie zastosowano wobec nich żadnego ze środków zapobiegawczych. 

Za popełnienie zarzucanego przestępstwa podejrzanym grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dla przypomnienia, w tej sprawie zarzuty popełnienia przestępstwa zostały już wcześniej przedstawione 3 osobom:  byłemu już Dyrektorowi Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Chojnicach Andrzejowi N., a także komendantowi obozu harcerskiego w Suszku Mateuszowi I. oraz jego zastępcy Włodzimierzowi D.

Obecnie w śledztwie trwa postępowanie przygotowawcze. Zakończenie planowane jest do 30 września. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ paranoja
ponad rok temu ocena: 100%  1
Co za czasy. Jak w sprawie elbląskiej. Nie zdziwię się jak prokuratura postawi zarzuty wiatrowi. Niedługo gdy człowiek zamarznie na śmierć prokuratura będzie szukała człowieka, któremu będzie mogła postawić zarzut nie ostrzeżenia zamarzniętego przed mrozem, itp, itd. P A R A N O J A ! ! !
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.