› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Dwaj piesi nie żyją. Policja apeluje o rozwagę

› policja 7 miesięcy temu    11.07.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
W Elblągu samochód osobowy potrącił pieszą na Al. Odrodzenia na wysokości ul. Kalenkiewicza.W Elblągu samochód osobowy potrącił pieszą na Al. Odrodzenia na wysokości ul. Kalenkiewicza. fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Wczoraj (10.07) na drogach województwa warmińsko-mazurskiego zginęło dwóch pieszych. Jeden z nich został potrącony na pasach. Pięć dni temu w Elblągu samochód osobowy potrącił pieszą na Al. Odrodzenia na wysokości ul. Kalenkiewicza.  Policja apeluje o rozwagę.

W tym roku w województwie warmińsko-mazurskim piesi byli sprawcami 27 wypadków. Natomiast kierowcy, w tym samym czasie doprowadzili do 8 wypadków, które były efektem nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Wczoraj doszło od dwóch tragicznych wypadków. 

W Olsztynie 83-letni kierowca land rovera potrącił autem o 4 lata starszego mężczyznę, który prawidłowo przechodził przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych. Nieprzytomny 87-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przez kolejne godziny trwała walka o jego życie. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek doznanych obrażeń

- czytamy w komunikacie policji. 

Na drodze krajowej nr 57 między Szczytnem, a Nowinami 54-letni mieszkaniec gminy Szczytno odniósł poważne obrażenia w wyniku uderzenia  osobowego mercedesa. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł.  

Policja ostrzega i przypomina, że przestrzeganie przepisów drogowych może uratować życie

Oznaczone przejścia dla pieszych nie dają gwarancji bezpieczeństwa. To miejsca, gdzie przecinają się drogi kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, by każdy z uczestników ruchu drogowego właśnie przy przejściu zachowywał szczególną ostrożność i stosował się do przepisów ruchu drogowego. 
Kierowcy muszą pamiętać o swoich obowiązkach względem pieszych. 
Pieszych natomiast także obowiązują przepisy, do których muszą stosować się w trosce o własne bezpieczeństwo. Tylko wspólne działanie tych dwóch grup da wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ulica, aleja, plac
7 miesięcy temu ocena: 0%  1
" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko"
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.