› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Dwa wypadki śmiertelne: zginął 20-latek i 35-latek

› policja 23 dni temu    7.10.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dwa wypadki śmiertelne: zginął 20-latek i 35-latek  fot. Policja.gov.pl

W miejscowości Borowina (powiat gdański,) osobowy seat zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. 20-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu. Około 13 godzin później osobowy peugeot uderzył w bok ciężarowego mercedesa, który wytrącony z toru jazdy zderzył się czołowo ze skodą. Kierujący skodą 35-latek zginął na miejscu.

W poniedziałek 5 października po godzinie ok. godz. 18.20 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejscowości Borowina (p. gdański, gm. Przywidz). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowy seat zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 20-letni mężczyzna, który kierował pojazdem, poniósł śmierć na miejscu

- informuje policjant z Pruszcza Gdańskiego.  

Z kolei we wtorek (6.10) po godzinie 7 rano dyżury dostał zgłoszenie o wypadku w Gołębiewku (gm. Trąbki Wielkie).
Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że osobowy peugeot podczas wymijania się ciężarowym mercedesem uderzył w tył jego naczepy, wskutek czego wytrącił ten pojazd z toru jazdy. 

Ciężarówka zjechała na pas przeciwległy, gdzie zderzyła się czołowo ze skodą jadącą za peugeotem. Wskutek tego zdarzenia śmierć poniósł 35-letni kierujący skodą, a kierowcy peugeota oraz mercedesa i pasażer z peugeota zostali odwiezieni karetką pogotowia do szpitali

- czytamy w policyjnym komunikacie. 

Na miejscu tych tragicznych w skutkach wypadków policjanci pod nadzorem prokuratora i Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy udziale technika kryminalistyki wykonali oględziny pojazdów, miejsc zdarzeń oraz szkice i zdjęcia.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.