› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Dwa srebrne medale elblążanki w turnieju szachowym

› bieżące 4 miesiące temu    13.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dwa srebrne medale elblążanki w turnieju szachowym fot. Nadesłane

W dniach 30.04-04.05 na greckiej wyspie Rodos odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Polska była reprezentowana przez 34 zawodników, w tym elblążankę Lidię Czarnecką, która wywalczyła dwa srebrne medale.

18-letnia Lidia Czarnecka trenuje szachy w Uczniowskim Klubie Sportowym Skoczek Elbląg. Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Od lat należy do wyróżniających się zawodniczek.

Wysokie umiejętności potwierdziła podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych na Rados. Jak poinformował Polski Związek Szachowy, elblążanka wywalczyła dwa srebrne medale w kategorii G18.

Utalentowana szachistka UKS Skoczek Elbląg jest w gronie młodych sportowców, których rozwój wspiera Miasto Elbląg, m.in. poprzez wypłacane co miesiąc stypendium sportowe przyznane jej za osiągnięcia w ubiegłym roku.

W tym roku Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał Lidii Czarneckiej również nagrodę za wysokie wyniki w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.