› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Drugi dzień strajku w Tramwajach Elbląskich

miesiąc temu    18.02.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Drugi dzień strajku w Tramwajach Elbląskich  fot. archiwum elblag.net

Dziś (18.02) drugi dzień strajku w Tramwajach Elbląskich. Na tory nie wyjechał żaden tramwaj.  Pracownicy żądają 500 zł podwyżki.  

Spór zbiorowy w Tramwajach Elbląskich nie zakończył się podpisaniem porozumienia z pracodawcą. 7 lutego odbyło się referendum strajkowe, w którym pracownicy opowiedzieli się za strajkiem. Nie doszło do porozumienia i 17 lutego od północy rozpoczął się strajk. Także dziś (18.02) żaden tramwaj nie wyjedzie z zajezdni. 

Pracownicy żądają  500 złotych podwyżki i wycofania się z porozumienia o dużej liczbie nadgodzin. 

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga zapewnia, że władzom miasta zależy na jak najszybszym rozwiązaniu sporu, który, jak przyznaje, bezpośrednio uderza w mieszkańców.

Od piątku (14.02) w sposób ciągły działa sztab kryzysowy, którego zadaniem było zorganizowanie komunikacji zastępczej na czas strajku, a także analiza możliwości finansowych żądań związkowców

- czytamy w komunikacie prezydenta Elbląga, który polecił również powołanie zespołu, który wnikliwie przeanalizuje koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej.
Według dyrektora Zarządu Komunikacji Miejskiej komunikacja zastępcza działa sprawnie i nie ma zastrzeżeń ze strony mieszkańców. 

Natomiast pracownicy Tramwajów Elbląskich w wydanym oświadczeniu proszą mieszkańców Elbląga o wyrozumiałość.  Wyjaśniają, że wobec braku dialogu społecznego strajkują w obronie swoich praw pracowniczych, godnej pracy i płacy.

Przez ostatnie 2,5 roku z pracy w spółce odeszło ponad 30 pracowników, w większości motorniczych i pracowników zaplecza technicznego. (…) Braki kadrowe nie były uzupełniane, bo kto zgodzi się na pracę za 2000 zł, a takie pensje dostają za nominalny czas pracy młodsi stażem motorniczowie czy elektromonterzy, starsi – w granicach 2500 zł (netto), skutkiem czego wypracowywaliśmy nadmierne ilości nadgodzin, powodujących zmęczenie i stres

- wyjaśniają w oświadczeniu strajkujący. 
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elblążanin
miesiąc temu 6
Komunikacja zastepcza prosze poraszka nikt o tym nie pisze za tramwaj nr 5 nic nie jezdzi a rozklady byly chyba na kolanie pisane przystanki też porażka przez obrońców pokoju nic nie jeździ dzieci do szkoły na saperów tez maja problem aby sie dostac
~ BrawoWy
miesiąc temu 5
Motorniczowie pracują za 17brutto/h i walą przymusowe 240 godzin za najniższá krajową ,niech walczą bo normalnie wstyd . 3mam kciuki
~ Tomsi
miesiąc temu ocena: 38%  4
Niech podziękują prezydentowi Wilkowi za obniżkę cen biletów po Nowaczyku, teraz właśnie są tego efekty
~ Jaaa
miesiąc temu 3
Jaka delikatna obniżka było 3zł jest 2.30zł w aplikacji 15% przez 10lat gdzie wszystko prawie podwoiło ceny.
~ realista
miesiąc temu ocena: 100%  2
Ty myslisz ze ta delikatna obnizka powoduje te problemy? Alez naiwny.
~ Czytelnik
miesiąc temu ocena: 88%  1
Drodzy Państwo trwajcie w swoich postanowieniach. Nie poddawajcie się w żądaniach. Urzędnicy-teoretycy widzą to z perspektywy stołka na którym wiedzą.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.