Druga edycja Wierzbicki Body Show za nami (+ zdjęcia)

› sport ponad rok temu    27.05.2018
Marcin Mongiałło
Wierzbicki Body Show 2018. Na najwyższym stopniu podium stanęli m.in. Katarzyna Kudełka i Mateusz BurdzyWierzbicki Body Show 2018. Na najwyższym stopniu podium stanęli m.in. Katarzyna Kudełka i Mateusz Burdzy fot. Marcin Mongiałło

26 maja w Galerii EL w Elblągu odbyła się druga edycja międzynarodowych zawodów sylwetkowych Wierzbicki Body Show 2018. Na najwyższym stopniu podium stanęli między innymi Katarzyna Kudełka (fitness open) z podleszczyńskiego Lipna (woj. wielkopolskie) oraz Mateusz Burdzy (kulturystyka open) z Warszawy.

Zawody przyciągnęły ponad zawodników z całej Polski oraz z zagranicy (Rosja) – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zmierzyli się oni w czterech konkurencjach: bikini fitness kobiet, męska sylwetka, kulturystyka klasyczna mężczyzn, kulturystyka mężczyzn.

Nasze miasto reprezentowała mocna grupa pań, wśród których zaprezentowały się dwukrotna złota medalistka mistrzostw Polski Magdalena Krupa oraz Beata Bandurska i Ewelina Chwedczuk. Magdalena Krupa nie zawiodła, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii bikini fitness pow. 165 cm oraz plasując się na drugim miejscu w kategorii open. Inna nasza zawodniczka – Beata Bandurska – zajęła trzecie miejsce w kategorii fitness pow. 165 cm. Brązowy medal w tej kategorii zajęła Monika Wierzbicka.

W kategorii fitness open pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kudełka z podleszczyńskiego Lipna (woj. wielkopolskie). Ta sama zawodniczka stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii do 165 cm.

Pierwsze miejsce w kategorii kulturystyka mężczyzn zdobył Mateusz Burdzy z Warszawy, drugie – Łukasz Modzelewski z Białegostoku, a na trzecim miejscu podium stanął Adam Suker z Bytomia.

W kategorii kulturystyka klasyczna triumfował Adam Bomert, drugie miejsce zajął Marcin Tomczak.

Na sam koniec zawodów głos zabrał zwycięzca głównej kategorii – Mateusz Burdzy, który w swojej długiej wypowiedzi nawiązał do biblijnego 1 Listu do Koryntian św. Pawła, wskazując na to, co jest w życiu najważniejsze. Nie ukrywamy, że ta wypowiedź zrobiła na nas duże wrażenie. Wszyscy zgromadzeni nagrodzili ją gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. Wkrótce opublikujemy szczegółowe wyniki zawodów.