› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Droga na Mierzei Wiślanej ciągle w przebudowie

› bieżące 16 dni temu    25.05.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Droga na Mierzei Wiślanej ciągle w przebudowie fot. Nadesłane

Wykonawca prac „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku Stegna – Krynica Morska” – Budimex S.A. informuje o aktualnym zakresie prac podczas przebudowy oraz wykonywanych w najbliższych tygodniach. Prace realizowane są na całej długości drogi na odcinkach wyłączonych z ruchu.

Teren Gminy w Stegnie

Na odcinku od ronda w Stegnie – skrzyżowanie z ulicą Morską - do zjazdu na teren Przedsiębiorstwa Komunalnego "Mierzeja" Sp. z o.o. Wykonano odhumusowanie i rozbiórkę części nawierzchni pod poszerzenie drogi. Trwa wykonywanie nasypu pod konstrukcję poszerzenia. W nadchodzącym tygodniu planowane jest wykonywanie konstrukcji pod poszerzenie oraz podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej.

Teren Gminy w Sztutowie

Na odcinku od Urzędu Gminy w Sztutowie do Zjazdu na parking Polo Market. Trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej oraz wykonywaniem podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej. Powyższe roboty zostaną zakończone z końcem bieżącego tygodnia. W nadchodzącym tygodniu planowane jest wykonywanie robót brukarskich – krawężnik – oraz regulacja wpustów kanalizacji deszczowej. Na odcinku od km 54+650 do km 55+600 w miejscowości Skowronki. Zakończono wykonywanie robót bitumicznych. W dniu 2023-05-18 (wprowadzono ruch dwukierunkowy). Na odcinku od km 55+600 do km 56+660 za miejscowością Skowronki. Od dnia 2023-05-18 rozpoczęto prace związane z wykonywaniem poszerzenia. W nadchodzącym tygodniu planowane jest zakończenie poszerzenia i przygotowanie do wykonania podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej.

Teren Gminy Miasta Krynicy Morskiej

Na odcinku od km 59+520 do km 60+720 (na wysokości pomnika budowniczych obozu Stutthof). Zakończono zdjęcie humusu i rozbiórki. Trwają roboty ziemne – wykonywanie koryta pod poszerzenie. W nadchodzącym tygodniu planowane jest wykonanie nasypu, poszerzenia i podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej. Termin kontraktowy realizacji prac mija w IV kwartale 2024 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.