› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Doskonalenie obsady Taktycznego Stanowiska Dowodzenia

› bieżące 6 dni temu    13.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Doskonalenie obsady Taktycznego Stanowiska Dowodzenia

8 i 9 września żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W) doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczenia pk. „Amber Call”.

„Amber Call” to już kolejne, po serii treningów sztabowych i ćwiczeniu pk. „Amber Desire – 21, które realizowane było we współpracy z Marynarką Wojenną RP, ćwiczenie zaplanowane do realizacji w bieżącym roku. Tym razem swoje umiejętności doskonalili żołnierze wchodzący w skład Taktycznego Stanowiska Dowodzenia (ang. Tactical Command Post – TAC CP).

Zgodnie z planem ćwiczenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich, cykl wykładów, zrealizowana została 8 września w dowództwie dywizji. 9 września to część praktyczna, podczas której żołnierze wraz z wyposażeniem przemieścili się do Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W, by tam realizować postawione im zadania.

Jak powiedział dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki – To ćwiczenie rozpoczyna jesienny cykl szkoleniowy, w ramach którego będziemy doskonalić swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i poza granicami państwa.

„Amber Call” nie kończy roku szkoleniowego. Przed żołnierzami dowództwa wielonarodowej dywizji jest jeszcze kilka ćwiczeń, z których najważniejsze – Steadfast Jupiter – 21” – odbędzie się w październiku. Podczas tego ćwiczenia certyfikacji zostanie poddane Dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północny – Wschód ze Szczecina.

Tekst: ppłk Dariusz Guzenda
Zdjęcia: DWDP-W

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.