› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Donosić czy nie donosić. Aplikacja Sygnalista podzieliła internautów

› bieżące 11 miesięcy temu    10.09.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Donosić czy nie donosić. Aplikacja Sygnalista podzieliła internautów

Nowa aplikacja Sygnalista zachęca zgłaszania i przesyłanie dowodów w sprawie wykroczeń lub przestępstw. Są one przekazywane odpowiednim instytucjom. Internautów podzielił ten pomysł, od zachwytów do totalnej krytyki.  

Jak informują pomysłodawcy Sygnalista to aplikacja, która powstała w wyniku poczucia niesprawiedliwości życia codziennego zwykłych obywateli. 

Ludzi, którzy uznali, że zbyt wiele spraw społecznych pozostaje niezgłoszonych do odpowiednich służb, zaniechanych, nierozwiązanych, a wymagających natychmiastowej reakcji. Sygnalista to narzędzie, które umożliwia błyskawiczne nagrywanie i przesyłanie dowodów w sprawie wykroczeń lub przestępstw do dedykowanych instytucji

- przekonują twórcy Sygnalisty. 

Aplikacja pozwala archiwizować zgłoszenia, poruszać wątki społeczne na lokalnych forach dyskusyjnych oraz udzielać się - w razie potrzeby - anonimowo.

Pomysłodawcy twierdzą, że Sygnalista to jedyna taka aplikacja obywatelska w Polsce i na świecie. 

Stworzyliśmy Sygnalistę po to, aby życie było łatwiejsze i bezpieczniejsze. By uczynić świat lepszym

- przekonują.

Internauci kpią, że aplikacja winna zmienić nazwę z Sygnalisty na Donosiciela. Inni zachwycają się:

Pomysł genialny. Wykonanie też super. Największy problem nie dotyczy samej aplikacji a ignorancji służb do których kierowane są zgłoszenia. Prawo powinno być dostosowane do nowoczesnej formy reakcji jaką oferuje ta aplikacja. Dużo negatywnych komentarzy tak naprawdę tylko potwierdza genialność tej aplikacji. 
 

Oto wpis jednego z przeciwników

No to już tatusie z kamerkami zacierają rece :-) Proponuję jeszcze zmianę nazwy aplikacji na "Konfitura" i za donosy przyznawać punkty, oraz specjalny ranking " top 10 konfitur" oczywiście pierwsze trzy miejsca premiowane dodatkowymi punktami, które można wymienić na wspaniale nagrody żeby żona była zadowolona. I jeszcze te wasze hasło "Czyń dobro - donoś" no przecież to już nawet nie jest śmieszne, zachęcanie do sprzedawania. BOLEK BYŁBY DUMNY. 
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zx
11 miesięcy temu ocena: 83%  1
Syn mieszka (10 lat) w Szwajcarii. Już tak się "z swajczarzył" , że gdy go wiozę 10km za szybko, to ma dąsa. Tam, nie ma szans, na coś nie zgodne z prawem, a publiczne. Z miejsca telefon gdzie trzeba. I nikt nie traktuje tego jak donos. Tam, obywatelska postawa. Dlatego w sklepach w wiatrołapie stoją siatki klientów z zakupami z innych sklepów. Już widzę to w np. Biedronce...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.