› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Dobry projekt to połowa sukcesu

› budownictwo mieszkaniowe ponad rok temu    3.03.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 6 / 67%
A A A
Dobry projekt to połowa sukcesu

Decydując się na wybudowanie własnego domu warto samemu zadbać o wszystkie szczegóły. Zwłaszcza jeśli chcemy, by miejsce, w którym mieszkamy, spełniało wszystkie nasze wymagania.

Polacy, o wiele częściej niż zachodni Europejczycy, budują domy sami. Zamiast kupować nieruchomości z rynku wtórnego, samodzielnie decydują o charakterze inwestycji. Wszystko po to, by efekt końcowy odpowiadał ich indywidualnym gustom i preferencjom. Nierzadko podejmują się też prac budowlanych i wykończeniowych – nie tylko z uwagi na możliwość obniżenia kosztów, lecz także po to, by samodzielnie dostosować swoje miejsce zamieszkania do swoich potrzeb.

Jedną z istotniejszych decyzji, którą podejmuje inwestor, jest sporządzenie lub wybór odpowiedniego projektu. To od niego zależy charakter rozwiązań architektonicznych, wielkość kształt bryły oraz np. rodzaj zastosowanych detali. Osoby dysponujące odpowiednimi uprawnieniami lub umiejętnościami mogą sporządzić projekt samodzielnie lub przedłożyć go do zatwierdzenia. Architekci sporządzają również projekty na zamówienie, jednak największą popularnością wciąż cieszą się projekty gotowe.

Te ostatnie są ciekawym i praktycznym rozwiązaniem dla odbiorców, którzy nie chcą sami zajmować się nadzorowaniem procesu projektowego, ale jednocześnie cenią sobie wysoki standard wykonania. Korzystanie ze sprawdzonych wzorów jest bezpiecznym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą podejmować ryzyka, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z możliwości wyboru.

Na rynku istnieje ogromna oferta katalogów zawierających gotowe projekty domów. Pomysłów, kształtów i rozwiązań wciąż przybywa. Wybierając taki projekt, nie jesteśmy wbrew pozorom ograniczeni do kilku lub kilkunastu dostępnych wzorów. Coraz więcej firm przygotowuje katalogi odpowiadające różnorodnym potrzebom klientów. Nie zapominajmy również o możliwości wprowadzenia poprawek do projektu, dzięki czemu nawet w przypadku „gotowca” zachowujemy wpływ na to, jak będzie wyglądać nasz przyszły dom.

Kupowanie gotowego projektu niesie ze sobą szereg korzyści. Jedną z nich jest łatwa dostępność ofert, które możemy przeanalizować i zamówić za pośrednictwem internetu. Zarówno w sieci, jak i w katalogach papierowych możemy przejrzeć dopracowane wizualizacje i wybrać spośród nich tę, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie musimy się przy tym sugerować ich detalami i kształtem: ostatecznie sami podejmiemy decyzję dotyczącą wykończeń, a architektoniczna wizja może służyć nam jedynie za inspirację. Z łatwością możemy odnaleźć również zdjęcia domów wybudowanych według naszego projektu. Na specjalistycznych forach możemy przy tym prześledzić opinie tych, którzy zdecydowali się na jego realizację.

Inną zaletą projektów gotowych jest to, że nie musimy czekać na niego długo. Większość z nich jest już przygotowana do kupna i odbioru, a przeprowadzenie tych czynności zajmie nam dosłownie krótką chwilę. Oczywiście w przypadku, w którym postanawiamy wprowadzić do projektu większą ilość zmian, ten czas się wydłuża.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem, który czyni gotowe projekty domów atrakcyjnymi, są oczywiście ich ceny. Najniższe z nich wynoszą mniej niż 5 tysięcy złotych.

Artykuł przygotowany przez serwis projekty domów http://plandomu.pl - Najlepsze gotowe projekty domów w Polsce.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.