› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Do Elbląga popłyną kolejne miliony na sieć szerokopasmową fot. Konrad Kosacz

Miasto Elbląg rozbuduje istniejącą sieć szerokopasmowego internetu. Elbląski magistrat pozyskał na ten cel unijne dofinansowanie. Dziś zarząd województwa warmińsko-mazurskiego rozstrzygnął  konkurs na dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę internetową.

- Takie przedsięwzięcia mają olbrzymią wartość dla regionu, ponieważ doskonale wpisują się w naszą największą inwestycję. Mówię oczywiście o sieci szerokopasmowej wschodniej Polski. Jeszcze w tym roku zamierzamy zaprosić wykonawców do składania ofert na budowę i zarządzanie siecią w naszym województwie - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego rozbudowane zostaną między innymi sieci szerokopasmowe Elbląga i Ełku. Wartość elbląskiego projektu to blisko 3 mln zł, z czego ponad 2,5 mln to środki unijne. Na rozbudowę sieci szerokopasmowej Ełku zarząd województwa przeznaczył z kolei prawie 2,8 mln zł. Całe przedsięwzięcie pochłonie jednak prawie 3,3 mln zł. Brakujące środki dołoży miasto.

Przypomnijmy, że w ostatnich kilku latach, w Elblągu połączono w jedną sieć szerokopasmową 161 lokalizacji, należących do ponad 100 instytucji podległych Prezydentowi Miasta. W ramach inwestycji wybudowano 3 węzły główne, 20 punktów dystrybucyjnych oraz 138 punktów dostępowych. Projekt obejmował budowę ok. 130 km sieci teleinformatycznej umieszczonej w kanalizacji teletechnicznej oraz 20 Publicznych Internetowych Punktów Dostępu do Internetu tzw. PIAP-ów. Realizacja tego zadania pochłonęła 42,3 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 36 mln zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ELb
ponad rok temu ocena: 0%  3
Jako korzyść praktyczna dla mieszkańca Elbląga?
~ eijk
ponad rok temu ocena: 0%  2
znając życie - żadna :)
~ Pająk
ponad rok temu ocena: 0%  1
Przyjemna informacja.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.