› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Do Elbląga nadciąga burza

› bieżące ponad rok temu    28.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Do Elbląga nadciąga burza fot. Nadesłane

W poniedziałek, 4 lipca, o godz. 18:00 spodziewane jest nadzwyczajne zjawisko atmosferyczne. Do Elbląga, a dokładnie do Biblioteki Elbląskiej dotrze burza… A serio, tego dnia, o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Zuzanną Gajewską wokół jej debiutu pisarskiego, kryminału pt. „Burza”. Wstęp wolny.

Zuzanna Gajewska na pytanie, kim jest, odpowiada: „z wykształcenia dziennikarką i socjolożką, z zawodu także dziennikarką, szeroko rozumianym pijarowcem i animatorką kultury, a z zamiłowania to, co wyżej oraz blogerką i literatką.” Prowadzi bloga pod nazwą Promotorka czytelnictwa, gdzie można znaleźć informacje o organizowanych przez nią akcjach czytelniczych, recenzje przeczytanych książek i wiele ciekawych wpisów związanych z kulturą i literaturą.

Do nas przyjedzie przede wszystkim jako autorka książki. Kryminał „Burza” jest jej debiutem pisarskim. Akcja książki toczy się w niedalekich Młynarach. W mediach społecznościowych autorka zdradziła, że napisała już kolejną część powieści, więc można się spodziewać, że za jakiś czas kolejna książka trafi w ręce czytelników. No i przypominając – Zuzanna Gajewska przez wiele lat mieszkała w Elblągu i zapewne wielu elblążan pamięta ją właśnie jako animatorkę kulturalną. Obecnie mieszka w Gdańsku. Ma dwie córeczki i męża, którzy bardzo wspierają ją w realizacji literackich planów.

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej.

O książce z opisu wydawcy Prószyński Media: Ewelina Zawadzka, właścicielka zakładu pogrzebowego w Młynarach, samotna matka czteroletniej Karoliny, wiedzie spokojne i stabilne życie - aż do dnia, gdy podczas gwałtownej burzy koło dawnego młyna wodnego zostaje znaleziona martwa kobieta, Marzena Tolak, blogerka, która niedawno wraz z rodziną zamieszkała w dawnym browarze. Policja podejrzewa zabójstwo, jednak sprawę przysłania śmierć kilkunastu osób w tragicznym wypadku autobusu, zgniecionego przez przewracające się w czasie nawałnicy drzewa. Ciało Marzeny z powodu braku miejsc w elbląskim prosektorium trafia do zakładu Eweliny.

Jest to początek zaskakującej serii wydarzeń, które bez reszty pochłaniają główną bohaterkę. Martwa kobieta nie była jej obca - znały się, spotykały, a feralnego popołudnia Ewelina opiekowała się córeczką denatki. Była też świadkiem dziwnych sytuacji, które ją niepokoiły.

Zawiedziona brakiem postępów w policyjnym śledztwie Ewelina rozpoczyna samodzielne poszukiwania zabójcy. Na jaw wychodzą skrywane latami tajemnice, a głównym przeciwnikiem jest upływający czas.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tu jest Polska a nie polin!
ponad rok temu ocena: 0%  1
A ja jestem ciekawy ilu przeczytało tylko nagłówek i pozamukało okna. Pewnie większość lewaków i covidiotów co uwierzyli w PLAN demię hahahaha.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.