› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Do dwóch lat więzienia dla mężczyzny, który wyrzucił przez okno żywego królika

› bieżące ponad rok temu    7.02.2013
Agata Mazurek
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Do dwóch lat więzienia dla mężczyzny, który wyrzucił przez okno żywego królika

Policjanci prewencji zatrzymali wczoraj 38-letniego mieszkańca Elbląga, który z IV piętra budynku wyrzucił klatkę, w której znajdował się żywy królik. Zwierzę doznało obrażeń wewnętrznych i konieczne było jego uśpienie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu. Odpowie za znęcanie nad zwierzętami. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Elblągu przy ulicy Szarych Szeregów. Około godziny 14.20 do oficera dyżurnego zadzwoniła kobieta, która widziała jak mężczyzna z okna IV pietra budynku wyrzuca klatkę z królikiem. Na miejscu policjanci szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 38-letni Michał S. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Rannym zwierzęciem zaopiekowała się kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Powiadomiono także stowarzyszenie Animals. Niestety obrażenia zwierzęcia były na tyle poważne, że lekarz postawił je uśpić. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się i tłumaczył, że wyrzucił królika, ponieważ go ugryzł. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Był wcześniej karany za naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz przestępstwa przeciwko mieniu.

KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NoName
ponad rok temu 1
Trzeba być bezduszną hieną by wyrzucać zwierzę za okno. Gdyby miał dzieci to też pewnie wyrzucił by je za okno gdyby narozrabiały.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.