› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Dni Elbląga 2022 - co będzie się działo?

› bieżące 8 miesięcy temu    8.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dni Elbląga 2022 - co będzie się działo? fot. elblag.net/archiwum

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Elbląga, a za nimi Lato w Formie wakacyjny cykl imprez dla mieszkańców i turystów przyjeżdżających do naszego miasta. O głównych gwiazdach Dni Elbląga oraz imprezach towarzyszących, a także o atrakcjach zaplanowanych na lipiec i sierpień mówiono podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

- Okres wakacyjny to czas odpoczynku i rekreacji. Dla turystów oraz osób, które pozostają w czasie wakacji w mieście elbląski samorząd wraz z wieloma instytucjami i organizacjami pozarządowymi przygotował bardzo ciekawą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Pierwszy weekend wakacji to tradycyjnie Dni Elbląga, które odbędą się w dniach 25-26 czerwca. Już dziś serdecznie zapraszam do udziału – zapraszał Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

Strefa koncertowa będzie się mieściła na Wyspie Spichrzów. Przed elbląską publicznością zaprezentują się, w sobotę – Viki Gabor, Natalia Kukulska, T.LOVE, Novika, a w niedzielę Elbląska Orkiestra Kameralna i Tango Attack.

- Chciałbym przypomnieć, że mamy Rok Tradycji Morskich Elbląga. Chcemy również zaakcentować ten fakt podczas tegorocznego święta miasta. W związku z tym odbędzie się wiele imprez i wydarzeń związanych z wodą. Już po raz drugi na rzece Elbląg zrealizowane zostanie wydarzenie pn. Hold Fast. Śmiałkowie przeprawią się po linie z jednego na drugi brzeg rzeki Elbląg z użyciem jedynie rąk. Podczas Dni Elbląga odbędą się również: Mistrzostwa województwa w kajakarstwie klasycznym, Flis Kanałem Elbląskim i Regaty Dziecięce między mostami – wyliczał prezydent.

- Oprócz Dni Elbląga chciałbym również zaprosić do udziału w przedsięwzięciach przygotowanych w ramach tak lubianego przez mieszkańców i turystów cyklu – Lato w Formie. Praktycznie każdy tydzień wypełniony będzie atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będą to między innymi koncerty, spektakle plenerowe, imprezy sportowo – rekreacyjne, warsztaty. Są też nowe propozycje. Jestem przekonany, że w przygotowanej ofercie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie – zachęcał Wróblewski.

Na sportowo Dla wszystkich chcących aktywnie spędzić lato w mieście liczne atrakcje przygotował elbląski MOSiR, zapowiadał je dyrektor Marek Kucharczyk – Przygotowaliśmy około osiemdziesięciu wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, blisko 20 turniejów, 8 przejazdów rowerowych, rodzinne wycieczki kajakowe, a także treningi i dodatkowo nasze stałe zajęcia. Na lodowisku czynna będzie strefa sportu i rekreacji. W ubiegłym roku z naszej oferty skorzystało około 19 tys. osób. W tym roku szacujemy, że będzie to około 25 tys. osób – podkreślił Kucharczyk – Szczegółowe informacje o kolejnych wydarzeniach będziemy podawać na stronie MOSiR.

LATO W FORMIE musi być Dla mieszkańców i turystów Miasto wraz z MOSiR-em, a także instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi przygotowało ponownie cykl Lato w Formie. Wśród wydarzeń organizowanych przy wsparciu finansowym miasta są:

1. MIASTO. GRAMY – cykl letnich koncertów plenerowych organizowanych w przestrzeni miasta np. Góra Chrobrego, Targowisko Miejskie, amfiteatr w parku Dolinka, schody przed Zespołem Szkół i Placówek Sportowych przy ul. Agrykola Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne CoJest?

2. Rzeka Kultury – cykl koncertów na rzece Elbląg połączony z bitwą na rysunki GRAFATAK, start zawsze przy Przystani Grupy Wodnej, pierwszy koncert już w ramach Dni Elbląga. Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne CoJest?

3. Jazzowy Elbląg 2022. 60 lat jazzu w Elblągu. W każdy czwartek zaczynając od 23 czerwca do końca sierpnia - jazzowe jam session w klubie Krypta. Organizator: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki.

4. XXV Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2022 – 9 koncertów jak to było w poprzednich latach , zawsze w niedziele w Muszli Koncertowej. Pierwszy koncert 3 lipca. Organizator: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

5. Rozbójnicy na ulicy - 4 spotkania teatralne dla dzieci i ich opiekunów , w lipcu i sierpniu. Każde ze spotkań połączone z warsztatami w formie happeningu. Organizator: Spółdzielnia Socjalna IDEA

6. Teatr w ogrodzie – cykl spektakli dla dzieci na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej, pierwszy spektakl 9 lipca

7. Elbląskie Święto Muzyki – 19 czerwca , godz. 15:00- 20:00 , muzykowanie dla każdego na terenie Starego Miasta

8. Kino pod Chmurką - 9 edycji – od 2 lipca co sobotę na terenie Galerii EL

9. Wystawa Gwiezdnej Floty – lipiec – sierpień w Ratuszu Staromiejskim

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.