› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Dieta a urlop – jak odpocząć i nie zwariować?

› bieżące 2 miesiące temu    6.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dieta a urlop – jak odpocząć i nie zwariować?

Dłuższy urlop jest często przywilejem jednorazowym w roku. Jeśli jesteśmy na diecie, to na pewno zastanawiamy się jak nie ulec pokusie zjedzenia większych porcji niż zwykle i trzymania się zasad diety. Jak temu podołać, aby nie zepsuć sobie urlopu? Wypoczynek może być udany nawet na diecie. Jeśli odpowiednio wybierzesz hotel i menu na pewno dasz radę z utrzymaniem diety mimo wielu pokus.

Umiar najlepszym doradcą?

Śmiało możesz spróbować nowych rzeczy, ale przy komponowaniu posiłków kieruj się zasadami zdrowej diety. Unikaj potraw z głębokiego tłuszczu, wybieraj dania grillowane bądź pieczone. Postaw na ryby i owoce morza, spróbuj lokalnej kuchni, ale nie zapomnij o porcji warzyw do posiłku. Więcej porad znajdziesz na medicot.pl

Regularność - pomysł na sukces?

Regularne spożywanie posiłków jest niezwykle ważne na co dzień, również w okresie wakacyjnym staraj się trzymać tej zasady. Spożywaj mniejsze porcje a rozłożone w odpowiednich odstępach czasu w ciągu dni. Jedz pełnowartościowe posiłki co pomoże ci ograniczyć chęć podjadania. Nie zapominaj o śniadaniu. Ostatni posiłek przed snem zjedz na 2- 3 godziny przed.

Nawadniaj się regularnie!

Odpowiednie nawodnienie organizmu szczególnie w okresie wakacyjnym jest niezwykle ważne. Nie zastępuj wody słodkimi napojami. Staraj się kontrolować ilość wypijanych płynów w ciągu dnia. Regularnie przyjmuj wodę w małych porcjach. Dla urozmaicenia smaku do wody możesz dodać cytrynę, liść mięty bądź mrożone owoce.

Co z deserami?

Urlop to również czas przyjemności, ale nie przesadzaj z deserami. Nie musisz odmawiać sobie wszystkiego, ale kieruj się umiarem i wybierz na przykład świeże owoce i mniejszą porcję ciasta jako zdrowszą alternatywę.

Alkohol – zakazany na wakacjach z dietą?

Warto zrezygnować ze słodkich drinków. Lepszą opcją będzie lampka wytrawnego wina. Po spożyciu alkoholu wzrasta ochota na podjadanie, więc jeśli chcesz utrzymać dietę zrezygnuj kuszących kolorowych drinków na plaży. Odpoczywać i relaksować można się również bez alkoholu.

Aktywne spędzanie czasu na wakacjach – czy to możliwe?

Łatwiej będzie ci utrzymać wymarzoną wagę, kiedy do wypoczynku dołożysz odrobinę aktywności fizycznej. Zamiast leżenia godzinami na plaży, zrób coś co sprawi ci przyjemność. Idź na długi spacer, wybierz aktywne zwiedzanie bądź wybierz się na wycieczkę rowerową. Nieodkryte miejsca na długo zapadną ci w pamięć. Jeśli nie znajdziesz nic co by mogło zachęcić cię do aktywności, wybierz się przynajmniej na hotelową siłownię.

Wakacje bez przyjemności?

Nie musisz rezygnować z wszystkich przyjemności. Czas odpoczynku od codzienności ma ci pomóc zregenerować zarówno umysł jak i ciało. Zawsze kieruj się zasadami zdrowego żywienia i odrobiną rozsądku. To najlepsza recepta na sukces utrzymania diety na wakacjach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.