› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Decyzją posłów elbląski port nie dostanie 50 mln złotych

› bieżące miesiąc temu    27.01.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Decyzją posłów elbląski port nie dostanie 50 mln złotych fot. elblag.net/archiwum

Czterech posłów z Elbląga zagłosowało w czwartek (26 stycznia) w Sejmie przeciwko funduszom na rozwój elbląskiego portu. – Mogli spróbować zawalczyć o te pieniądze. O dokończenie najważniejszej inwestycji w historii miasta, z którego są wybierani – mówi senator Jerzy Wcisła. – Woleli zagłosować zgodnie z interesem partii.

Posłowie z okręgu elbląskiego, którzy zagłosowali przeciwko pieniądzom dla Elbląga to: Leonard Krasulski, Zbigniew Babalski, Adam Ołdakowski, Robert Gontarz. Przypomnijmy, szansa na dodatkowe pieniądze dla elbląskiego portu pojawiła się na etapie senackich poprawek do budżetu państwa na 2023 rok.

Zawnioskował o nie senator Jerzy Wcisła. Te środki są niezbędne, aby pogłębić 900-metrowy odcinek rzeki Elbląg. Bez tej inwestycji nasze miasto nie skorzysta z kanału przez Mierzeję Wiślaną. Co oznacza również, że nie zostanie zrealizowany główny cel przekopu, jakim od początku jest połączenie Elbląga z Morzem Bałtyckim.

- Była szansa na to, aby Elbląg dostał pieniądze na port bez szantażu ze strony rządu – komentuje senator Wcisła. - Bez groźby przejęcia portu. Stało się inaczej. Niemniej dziękuję tym posłankom i posłom Koalicji Obywatelskiej, którzy w Sejmie głosowali za tym, aby Elbląg otrzymał fundusze na port.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.