› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Debiutancka płyta Tomka Steńczyka "Myślibitwa" już w sprzedaży

› prezentacje ponad rok temu    12.02.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 5 / 100%
A A A
Debiutancka płyta Tomka Steńczyka

W lutym 2013 nakładem wydawnictwa Cytryna.pl ukazał się na polskim rynku album „Myślibitwa” - fonograficzny debiut pochodzącego z Elbląga gitarzysty, wokalisty i kompozytora Tomasza Steńczyka.

Autorem słów do większości kompozycji jest Sławomir Wolski – poeta i muzyk, znany ze współpracy m.in. z Renatą Przemyk i Mariuszem Lubomskim. „Myślibitwa” to płyta dojrzała i wielobarwna. Teksty Wolskiego stawiają istotne pytania o współczesność, miłość i przemijanie, są z jednej strony pełne wątpliwości, z drugiej - dystansu do świata, jego sensów i bezsensów. Autor inteligentnie puszcza do słuchacza oko, ale przekazuje w tym jednocześnie niejedną głęboką refleksję. Muzyka Tomasza Steńczyka, oscylująca między rock'n'rollową, folkową, i bluesową stylistyką, znakomicie podkreśla treść słów. Charakterystyczny i urzekający wokal, doskonałe brzmienie zespołu (z wyrazistym saksofonem barytonowym), przemyślane kompozycje i aranżacje – wszystko to czyni „Myślibitwę” jedną z najciekawszych produkcji muzycznych ostatnich lat.

 Tomasz Steńczyk swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 16 lat jako gitarzysta i wokalista lokalnego zespołu bluesowego, był także liderem powstałej pod koniec 2005 grupy „Mechaniczna Pomarańcza”. Jest laureatem najważniejszych festiwali piosenki w Polsce, m.in. w 2010 - I miejsca 37. Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, I miejsca i nagrody Prezydenta Krakowa na „Grechuta Festival Kraków 2010”, w 2011 - Grand Prix 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, I nagrody 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, III nagrody XIV Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Od 2011 komponuje muzykę do słów Sławomira Wolskiego (autora takich piosenek, jak m.in. „Babę zesłał Bóg”, czy „Kochaj mnie jak wariat”). Obecnie pracuje jako akustyk w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu i koncertuje ze swoim zespołem w całej Polce.

Płytę można kupić w sklepie internetowym cytryna.pl, w empiku.

(źródło: cytryna.pl)

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ baba
ponad rok temu 5
Ja też się nie mogłam doczekać. Płyta jest świetnaaaaa!
~ Połecki
ponad rok temu 4
Wreszcie doczekałem się płyty niebanalnej. Świetne teksty i muzyka, która nie przeszkadza w odbiorze tych tekstów. Chciałbym jeszcze usłyszeć płytę na żywo.
~ ma
ponad rok temu 3
super, nie mogłem się doczekać płyty po obejrzeniu różnorakich nagrań konkursowych na youtube. pozdrawiam!
~ goga
ponad rok temu 2
Z pewnością zakupię płytę. I będę czatowała na autograf.... Najlepszego Tomku
~ kociaaakk
ponad rok temu 1
oby tak dalej Tomek, trzymamy kciuki! :)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.