› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dariusz Babojć: Kazimierz czarodziej z krainy „bezpartyjnego Wolnego Elbląga”

› bieżące ponad rok temu    4.05.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 125 ocen 176 / 89%
A A A
Kazimierz Falkiewicz w akcji Ruchu Palikota pod Urzędem MiejskimKazimierz Falkiewicz w akcji Ruchu Palikota pod Urzędem Miejskim fot. Zdjęcie nadesłane przez autora polemiki

Panie Kazimierzu, do momentu Pana publikacji "Kazimierz Falkiewicz (Wolny Elbląg) odpowiada EKO (opinia)" był Pan jedyną osobą reprezentującą tak zwany „bezpartyjny” Wolny Elbląg, do którego czułem sympatię i szacunek, może ze względu na Pana kuzyna i wspólnych znajomych. Jednak w momencie opublikowania tekstu pełnego bzdur, manipulacji i nieuczciwych skrótów myślowych mogę tylko zalecić troszeczkę więcej pokory…. - pisze Dariusz Babojć.

Od samego początku zastanawia mnie skąd w Grupie Referendalnej przekonanie, że tylko wy macie rację, a inni myślący inaczej nie? Gdzie w waszym zachowaniu są prawa obywatela zagwarantowane w Konstytucji RP i wolność podejmowania decyzji w demokratycznym państwie?

O ile pycha i obłuda oraz zakłamanie, może Panu dawać fałszywe prawo wypowiadania się w imieniu 24 tys. mieszkańców, którzy wzięli udział w referendum to z całą pewnością nie ma Pan żadnego prawa, zwłaszcza moralnego, wypowiadania się w imieniu 76 tys. mieszkańców z prawem wyborczym, którzy z różnych powodów nie wzięli udziału 14 kwietnia w tym samosądzie politycznym, zorganizowanym przez Ruch Palikota i PIS, wraz z tak zwanym „bezpartyjnym” Wolnym Elblągiem, wyłącznie patrząc na dobro partii, z których się wywodzicie, wykorzystując niezadowolenie społeczne, namiętnie podsycane przez Was.

Panie Kazimierzu zamiast współpracować, Pan chce poróżnić po raz kolejny mieszkańców miasta na lepszych i gorszych? Zamiast zajmować się EKO proponuję zadbać, żeby pod tekstami Wolnego Elbląga i nie tylko przestali udzielać się debile (patrz encyklopedia) oraz osoby niezrównoważone emocjonalnie, które swoim postępowaniem skutecznie zniechęcają Elblążan do waszej inicjatywy, w tym również mnie. Przy okazji pozwolę sobie zauważyć, że nikt z Pana otoczenia czyli tak zwanego „bezpartyjnego” Wolnego Elbląga oraz partii Ruch Palikota nie ma kompetencji do oceniania i zakazywania czegokolwiek Elbląskiemu Komitetowi Obywatelskiemu. Prawo do oceny naszej działalności mają wyłącznie Elblążanie, którzy wezmą udział w nadchodzących przyśpieszonych wyborach samorządowych!

Pomysł powstania EKO zrodził się na początku 2009 roku i zapoczątkowały to spotkania czterech osób: Teresy Bocheńskiej, Arkadiusza Jachimowicza, Leszka Lewarowskiego oraz Dariusza Babojć. W miarę upływu czasu dopraszaliśmy wartościowych, bezpartyjnych mieszkańców Elbląga, którzy chcieli działać na rzecz naszego samorządu. Konsekwencją powiększającej się grupy osób odpowiedzialnych za nasze miasto było podpisanie Deklaracji Założycielskiej 11 listopada 2009 roku i powstanie ruchu społecznego Elbląski Komitet Obywatelski. Od samego początku nasze działanie oraz koszty utrzymania EKO obciążało tylko i wyłącznie członków ruchu EKO. Największe koszta poniosły jednak te cztery wcześniej wymienione osoby.

W 2010 roku Elbląski Komitet Obywatelski wziął udział w wyborach samorządowych, jako ruch społeczny bezpartyjny, i pomimo przekroczenia progu wyborczego nie uzyskał mandatu radnego - no cóż metoda d`Hondta preferuje partie polityczne. Po wyborach osoby związane z EKO postanowiły sformalizować ruch i powołać stowarzyszenie. Ja nie brałem w tym udziału ze względu na to, że miałem inne zdanie na ten temat niż reszta liderów EKO, i uważałem, że powstanie stowarzyszenia to nie tylko same plusy. Pomimo, że nie zostałem członkiem stowarzyszenia EKO, wciąż interesowałem się tą społeczną i bezpartyjną inicjatywą mieszkańców Elbląga. Byłem zapraszany na spotkania członków i zarządu stowarzyszenia, na których wielokrotnie wyrażałem swoją opinię na różne tematy, dotyczące stowarzyszenia, a zwłaszcza formy oraz regulaminu rozdawania „Asów”.

Jako baczny obserwator życia społeczno-polityczno, gospodarczego Elbląga, widząc jak wiele społecznych spraw jest jeszcze do zrobienia, lobbując w międzyczasie sprawy Elbląga oraz osiedla Zatorze, postanowiłem poszukać sprzymierzeńców wśród członków EKO i symbolicznie 11 listopada 2012 roku wstąpiłem do Stowarzyszenia. Dnia 25 stycznia br. obradowało nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, którzy wybrali nowego prezesa stowarzyszenia.

W tym miejscu po raz ostatni wyjaśniam, że Elbląski Komitet Obywatelski nigdy nie otrzymał żadnego wsparcia finansowego od Urzędu Miejskiego w Elblągu, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody itd. Funkcjonuje tylko i wyłącznie ze składek członków. Jeśli ktoś twierdzi inaczej oznacza to, że jest kłamcą! Miejscem spotkań Stowarzyszenia jest lokal, w którym spotyka się również „Wolny Elbląg”, a nieruchomość jest własnością Centrum Organizacji Pozarządowych. Elbląski Komitet Obywatelski jest autentycznym stowarzyszeniem odpowiedzialnych mieszkańców Elbląga, którzy są bezpartyjni.

Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, że EKO jest przybudówka jakiejkolwiek partii, jeśli ktoś mówi inaczej to świadczy, że jest kłamcą! Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, ze EKO korzysta z innych środków finansowych niż składki jego członków!

Co do definicji prostytucji politycznej. Obrazowo można to wyjaśnić na przykładzie członków PIS-u oraz Ruchu Palikota, wspólnie tworzących egzotyczną koalicję dla pozbycia się konkurenta politycznego, gotowych sprzeniewierzyć się ideałom w celu osłabienia wspólnego konkurenta politycznego. Prawdziwym chichotem historii może być „teledysk”, emitowany w telewizji katolickiej, gdzie statyści z PIS-u wyreżyserowali i wzięli udział w filmie propagandowym, opłaconym przez partię Ruch Palikota, jak domniemam wszystko w myśl szacunku dla wartości chrześcijańskich i dla dobra mieszkańców Elbląga.

Na sam koniec Panie Kazimierzu mam pytanie, czy przez cały okres kampanii wyborczej ma Pan zamiar postępować w myśl słów Josefa Goebbelsa: „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.”? To kiepski program wyborczy.

Pełen dobrej nadziei
Dariusz Babojć vel Wowka

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (125)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ @@@
ponad rok temu ocena: 89%  125
To jakiś dramat z tym człowiekiem o imieniu Mariusz pseudonim sekupa!
~ hoig
ponad rok temu ocena: 33%  124
NO...to dramat,wielki dramat tego gościa....
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  123
Dzięki za troskę i pozdrawiam .
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  122
Droga Redakcji czy mogę prosić o informację na jakiej podstawie zablokowano mój post z godzin południowych w sprawie politycznej stronniczości Redakcji ?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  121
A może jakiś cytat z tymi błędami ? Zapomniałeś o niepoprawności PO-litycznej,.... Tego się poprawić nie da więc ani riposty ani postu bo nie ma jak zamiatanie pod dywan. Ale jednak ja poproszę o te błędy... ..............
~ brawo
ponad rok temu ocena: 78%  120
Pan Mariusz znów nie zrozumiał.Błędy ortograficzne pewnie,stylistyczne i to samo co zwykle. Wszyscy wiedzą. Brawo,Redakcjo-wreszcie prawdziwie profesjonalny portal.
~ zombi
ponad rok temu ocena: 31%  119
Powiem tylko tyle. Do Poradni Zdrowia Psychicznego nie trzeba skierowania, można wejść z ulicy
~ mk
ponad rok temu ocena: 40%  118
Jedna uwaga do autora, niezwiązana z głównym tematem tego artykułu. Ma Pan ładne i oryginalne nazwisko, którego nie potrafi Pan używać. Jak można pisać o samym sobie "Dariusza Babojć"??? Toż to kompletna wiocha... Polskie nazwiska, w tym Pańskie, TRZEBA odmieniać! (nazwiska zakończone na spółgłoskę miękką "ć" odmienia się tak, jak rzeczowniki pospolite np Łoś). Pozdrawiam Pana Dariusza Babojcia vel Wowkę
~ Teraz PIS
ponad rok temu ocena: 30%  117
Nie Darka nie poprzemy.Nie ma szan na to .Teraz PIS rok to nie dużo a poza tym zawsze możemy ich odwołać.
~ ny
ponad rok temu ocena: 33%  116
Tak,poprzemy Darka.Ma największe szanse. Jest inteligentny,wie co mówi i co robi.Tak!
~ antypis
ponad rok temu ocena: 63%  115
Nigdy.NO,chyba,że ci,co przeżyli z katastrofy...dajcie ich,to poprzemy PIS.Inaczej- zero szans,kochani!
~ wódz
ponad rok temu ocena: 57%  114
Panie Dariuszu! Proszę działać,nie przejmować się ćwierćmózgowcami. Elblążanie Pana znają,wiedzą,że robi Pan wiele dobrego(i już Pan zrobił).Jesteśmy z Panem.Tak trzymać!
~ Krnąbrny
ponad rok temu ocena: 83%  113
Lewandowski ty analfabeto (wierzę - wiara, a nie wieżę) za swoje byki nie powinieneś mieć prawa w ogóle mieć prawa wypowiadania sie publicznie, bo demoralizujesz ortograficznie prawdziwych Polaków. Do szkoły najpierw, a później do koryta!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 8%  112
Ma Pan rację - postaram się poprawić. Już zainstalowałem słownik. Ale co wo swobody wypowiedzi to niestety nie ma Pan racji - prawo głosu ma każdy i analfabeta i wariat i desperat . O to zamierzam walczyć i troszkę taki cel ma ta moja "demoralizacja"ortograficzna. I na koniec - brak dbałości o formę nie zawsze dyskredytuje treść . Czasami jest to forma wyrazu i buntu wobec formalizacji języka który w Pana wypadku jest forma dyskryminacji osób powiedzmy niezbyt ładnie piszących.
~ :)))popieram
ponad rok temu ocena: 81%  111
:))))Super, podoba mi się Pana zdanie:)))Demoralizacja ortograficzna.Tak jest! NIE dla ortograficznych,gramatycznych, stylistycznych i myślowych analfabetów!
~ Lili
ponad rok temu ocena: 50%  110
Jeśli pójdę na wybory to tylko po to, żeby ci co już rządzili nigdy więcej do władzy nie doszli. Wolny Elblag, to Ruch Palikota BIS farbowane lisy, które kilkanaście dni temu uciekli od Palikota żeby zalożyć "bezpartyjny" blok. Reszta nie po to została odwołana w referendum, aby wybierać ich ponownie. Ujmując rzecz krótko EKO nie zaszkodziło mi na tyle, żeby ich nie sprawdzić, tym bardziej, że bedzie to roczny sprawdziana, a więc krótki. Reszta już pokazała na co ich stac!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  109
Droga Lili pokarz może jaki element programu łączy Wolny Elbląg z Ruchem Palikota - chętnie poczytam i sprawdzę . "Ucieczka " od Palikota to prawo każdego człowieka ma prawo wstąpić i wystąpić z każdej partii kiedy chce. Powody wystąpienia są chyba jasne - moim zdaniem przynajmniej i gdyby była Pani na Kongresie w Hotelu Elbląg to by Pani to rozumiała. Czasem warto się gdzieś wybrać .
~ howq
ponad rok temu ocena: 82%  108
TYlko nie tak zwany "Wolny"Elbląg. To jest "wolność"od myślenia .A takich nie potrzebujemy.Howq.
~ Nie dla kłamstwa i obłudy
ponad rok temu ocena: 67%  107
Komentarz niezgodny z regulaminem
~ TAK DLA EKO
ponad rok temu ocena: 63%  106
Hejterzy w akcji; ML - idź na spacer... Prawda niektórych boli, brawo Darek
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  105
A która prawda tyż prawda czy g...o prawda ?
~ Anty EKO.
ponad rok temu ocena: 37%  104
Szanowna Redakcjo proszę o upublicznienie regulaminu wraz z podstawą że nie można dodac komentarza z dopiskiem EKO juz podziękujemy itp. Dwa moje komentarze zostały opatrzone informacją Komentarz nie zgodny z regulaminem.Proszę o uzasadnienie.W komentarzach tych nie było słow wulgarnych ani obraźliwych w stosunku do kogokolwiek.
~ Redakcja
ponad rok temu ocena: 47%  103
Komentarze nie merytoryczne, nic nie wnoszące do dyskusji, nie będą zamieszczane. Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
~ NIE DLA EKO!!!!
ponad rok temu ocena: 37%  102
Komentarz niezgodny z regulaminem
~ ekoludek
ponad rok temu ocena: 37%  101
Panie Babojć kłamie Pan w tym artykule!!! GR Wolny Elbląg wynajmuje na miejsce swoich spotkań lokal od Gminy Miasto Elbląg przy ulicy Czerwonego Krzyża 2 i płaci za to normalny czynsz. Jeżeli Pan tego nie słyszał to znaczy, że w okresie referendum był pan myślami gdzieś daleko, daleko nie w Elblągu. Wy na miejsce swoich spotkań wykorzystujecie bezpłatnie majątek Gminy Miasta Elbląg przy ulicy Zw. Jaszczurczego, bo do Gminy Miasta Elbląg należy ten budynek, wbrew Pana kłamstwom. Nie jest to Pana pierwsze kłamstwo i wprowadzanie mieszkańców Elbląga w błąd. Jeżeli bezpłatnie korzystacie z majątku Gminy Elbląg to trzeba się przyznać i wyjawić dlaczego tak zaciekle broniliście odwołanych przez nas mieszkańców włodarzy Elbląga. Prawda Was wyzwoli !!!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 10%  100
Droga Redakcjo odpowiedzi nie wydrukowaliście styl ortografia i interpunkcja sprawdzone i poprawione więc co tym razem sprawia że nie publikujecie ? ......................................................................................................................................
~ ewa
ponad rok temu ocena: 63%  99
Hahaha!Brawo, Redakcjo!Wreszcie normalny,merytoryczny portal. Zaczynam wierzyć w to,że w naszym mieście są dziennikarze.Gratuluję.
~ Habababa
ponad rok temu ocena: 57%  98
A moze nauczysz sie pisac w miare po polsku? Znaki interpunkcyjne sa b.wazne.
~ j
ponad rok temu ocena: 62%  97
Poziom inteligencji piszącego.
~ ANTY EKO
ponad rok temu ocena: 64%  96
Komentarz niezgodny z regulaminem
~ PRECZ Z EKO!!!!
ponad rok temu ocena: 53%  95
Komentarz niezgodny z regulaminem
~ Wowka
ponad rok temu ocena: 50%  94
Panie Kazimierzu! Panu podoba się fotografia i chce Pan wrócić do dyskusji na temat szkoły w Piaskach może jest to rozwiązanie. Ja natomiast poświęciłem kilka lat życia żeby rozwiązać problemy tej szkoły. Poświęciłem pieniądze i czas w sumie na dwie rozprawy sadowe jedna z finałem w Elblągu druga w Sądzie Najwyższym. A wszystko kosztem życia rodzinnego i zawodowego. Chętnie podzielę się konkluzją..
~ Dariusz Babojć
ponad rok temu ocena: 48%  93
Szanowni anonimowi ( to tylko złudzenie )adwersarze publicznej dyskusji na mój oraz EKO temat. Zachęcam do podpisywania się z imienia i nazwiska pod postami pełnymi pomówień nieprawdy lub insynuacji ułatwi to życie nam wszystkim i nie będzie stawiało wydawcy oraz redakcji w niezręcznej sytuacji. Potrafię dbać o swoje interesy mam doświadczenie oraz stać mnie na adwokatów. Zachęcam również do wykazania się bohaterstwem i odwagą cywilna i powiedzenia mi prosto w oczy tych domniemanych sensacyjnych informacji, które razem zweryfikujemy Telefon oraz adres na stronie EKO Nieskromnie może zabrzmi ale przez ostatnie 6 lat zrobiłem więcej sam jeden dla samorządu niż niejeden urzędnik lub były radny, a wszystko jako jeden z mieszkańców Elbląga. .
~ STAWIAM NA EKO
ponad rok temu ocena: 50%  92
Kiedyś się mówiło "stawiam na Tolka Banana" a ja wam mówię, że teraz elblążanie mówią STAWIAMY NA LUDZI Z EKO
~ ZAWSZE EKO
ponad rok temu ocena: 50%  91
EKO do boju, EKO do boju pognajcie kota tym wszystkim partyjniakom
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 52%  90
A ja mówię górą EKO pamiętajcie EKOwicze, że elblążanie są z wami i nie słuchajcie tych malkontentów, bo szkoda waszego i naszego czasu czas przejąć stery w tym mieście trzeba nam mądrych i odważnych ludzi takich jak ci, co są w EKO
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 38%  89
Znalazł sie, jedyny prawdomowny vel Wowka!
~ NIGDY EKO!!!
ponad rok temu ocena: 42%  88
NIE DLA EKO!!! PRECZ Z EKO!!!!
~ {NTERWENCJA
ponad rok temu ocena: 45%  87
Zanim Nowczyka pozbawiliśmy władzy w Elblągu, zdążył jeszcze on zniszczyć wiele rodzin:http://uwaga.tvn.pl/8222,news,1,prezydent_pozbawil_je_mieszkania,reportaz.html
~ Mirosław Floryński (Alojzy)
ponad rok temu ocena: 33%  86
A po co nam w Elblagu prezydent i ta cała rada miasta?Zobaczcie, miasto jakoś funkcjonyje, urzędasy sie nie wtrącają do biznesu lokalnego, UM nie płaci "diet" radnym i prezydentowi bo ich po prostu nie ma. Może być jak teraz. Ciekaw jetem, czy pan Pater poda publicznie info w poniedziałek,ile jest w kasie miasta kasy. I czy zostanie zlikwitowana "códowna złota karta VIP_ kredytowa?I czy kasę z tej karty zwróci...Nowaczyk ?
~ diugjc
ponad rok temu ocena: 64%  85
Tak, Alojzie,gratuluję świadomości spoęłcznej.Leć pan lepiej na swojego browara.
~ diugjc
ponad rok temu ocena: 63%  84
Tak, Alojzie,gratuluję świadomości spoęłcznej.Leć pan lepiej na swojego browara.
~ Zdumiony
ponad rok temu ocena: 83%  83
Czy prawda jest, ze ten co stoi po prawej stronie- Krzysztof Sierżantowicz były członek Ruchu Palikota dzisiaj jest członkiem SLD?
~ memory
ponad rok temu ocena: 40%  82
Komentarz niezgodny z regulaminem
~ Kapitan Bomba
ponad rok temu ocena: 56%  81
Lewandowski a kim Ty jesteś, aby ktokolwiek miał cokolwiek z Twoich wypocin publikować ?! Coś ty w życiu osiągnął oszołomie aby zabierać mój i nie tylko mój cenny czas? Kim ty dla nas jesteś? Człowiekiem we flanelowej koszuli któremu w życiu nie poszło i wylewasz swe frustracje? Powinieneś mieć zakaz publikowania nawet komentarzy pod tekstami bo siejesz populizm. Jeszcze się pluje, że redakcja nie zamieszcza jego wypocin. Przestane tu zaglądać jeśli to się kiedykolwiek stanie.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 29%  80
Poszukaj w archiwach to znajdziesz... Po drugie dobra rada -nie czytaj zawsze będzie ci lżej żyć...
~ Pan 50+
ponad rok temu ocena: 58%  79
Panie Babojć ja gratuluje Panu odwagi że nie ukrywa Pan od kogo Pan zaporzyczył tą wypowiedź co wprawiło mnie w osłupienie.Czy wspomniany Josef to Pański autorytet???.Przytoczył Pan słowa Josefa Goebbelsa nazisty hitlerowskiego zbrodniarza człowieka współodpowiedzialnego za zabicie milionów istnień ludzkich zniszczenie Polski a co za tym idzie również naszego Elblaga.Jestem zszokowany i przerażony ale wierzę w mądrosć elblążan którzy nie dzdzą się nabrać.Niech Pan zjada dalej swoja czekoladę a Elbląg zostawi w spokoju!!!
~ ciekawy
ponad rok temu ocena: 42%  78
Panie od kiedy Elbląg byl polski? co ty chłopie wypisujesz. Gebbels scharakteryzował to co robi Falkiewicz. gdzie tu powoływanie się?
~ WOJSKI
ponad rok temu ocena: 63%  77
To słysząc z ust Babojcia Wojski chwycił na taśmie przypięty Swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął, Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął, Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha, I zagrał NIE Z NAMI TE NUMERY EKO.Nie damy sie przerobic na plewy schowajcie się i dalej zajadajcie czekolade.PRECZ Z EKO!!!
~ akarka
ponad rok temu ocena: 50%  76
ML zrozum wreszcie, z tobą NIKT nie chce rozmawiać, i teraz spokojnie pomyśl dlaczego? A potem idź na spacer i nie męcz wszystkich swoimi wypocinami bez wartości.
~ hihihih
ponad rok temu ocena: 20%  75
Nie tylko.Ja i wielu innych też nie chcą rozmawiać z ML. Vide-frekwencja na jego "spotkaniach"hihihihihi
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 13%  74
Nikt to jak rozumiem ty ? Racja z nikim nie warto rozmawiać ....
~ endek
ponad rok temu ocena: 62%  73
Siłą ruchów obywatelskich takich jak Elbląski Komitet Obywatelski, jest różnorodność przekonań ich członków. Poglądy polityczne nie są skupione wokół jednej ideologii (prawicowej czy lewicowej), a nawet nie wokół bezpiecznych przekonań centrowych. EKO to nie jest żaden szeroki wachlarz światopoglądowy a wolna siła obywatelska, w której sami członkowie reprezentują różne przekonania skoncentrowane wokół jednego celu: partycypacji dla wspólnego dobra. Istotą prawdziwej demokracji bezpośredniej jest wybór aktywnych, odpowiedzialnych i uczciwych elblążan a nie kolesi z nadania partyjnego.
~ Krnąbrny
ponad rok temu ocena: 67%  72
Lewandowski analfabeto wierzę wymienia się na wiara, a nie wieżę! Do szkoły!!!!!!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 16%  71
Drogi Endeku to wykład teoretyczny i rzeczywiście w grudni sądziłem że zmiana Prezesa pozwoli by EKO stało się tym o czym piszesz. Tyle że w EKO zmienił się tylko stołek zresztą z perspektywy czasu sadzę że to zmiana upozorowana . Praktyka jest taka sama EKO wykonuje zlecenia Platformy Obywatelskiej i dąży do pokazania się jako alternatywa dla Wolnego Elbląga . Celem jest osłabienia naszej grupy i rozmydlenie ruchu obywatelskiego na drobne frakcje i frakcyjki. EKO zostało zaproszone do współpracy z nami już w grudniu 2012 a w lutym zaprosiłem członków EKO na debaty w Ratuszy Staromiejskim . To nie jest ruch obywatelski bo nie wieżę żeby żaden z tych ludzi nie czuł się na siłach do dyskusji w trzech podanych tematach . Skoro zatem ruch obywatelski omija debaty obywatelskie to co to za ruch i czyj interes reprezentuje ? Nie po szyldzie i założeniu ale po czynach i efektach oceniam ludzi i organizacje. Ta to tylko szyld i założenie podszyte partykularnymi interesami liderów tej "ekipy"
~ Kibic OE
ponad rok temu ocena: 54%  70
Bardzo dobrze Panie Darku! Czas, aby Elblążanie wiedzieli kto nimi manipulował
~ miłośnik
ponad rok temu ocena: 48%  69
O w końcu odezwała się broń biologiczna Wolnego Elbląga Pan Lewandowski, który swoim jadem wytruje swoich kolesi z GR. Aby tak dalej jeszcze parę pseudo felietonów i wpisów w komentarzach i Wolny Elbląg sam polegnie bez czyjejkolwiek innej interwencji, bo wszyscy elblążanie odwrócą się od nich. Dalej Panie Lewandowski pisz Pan i nie żałuj sobie niech mieszkańcy widzą, jaka inteligencja stoi za tym ruchem
~ Krnąbrny
ponad rok temu ocena: 71%  68
Lewandowski analfabeto pokaŻ, bo kaZać,a nie pokaRZ. Do szkoły, albo do gnoju, a nie do władzy (do koryta)!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 29%  67
Drogi Fanie Wolny Elbląg to nie ja . Ja się polec nie boje bo nie polegnę naprawdę nie rozumiesz że nie da się mnie uciszyć podobnymi wpisami ? Elblążanie nie odwrócą się od nikogo kto będzie dbał o ich interes a to wymaga niezależności od władzy bo każda władza z zasady dba bardziej o siebie niż o całą resztę. Ja mój drogi zawsze będę niezależny i zawsze będę prezentował swoje poglądy - nie musisz ich podzielać ale skoro moje uważasz za głupie pokarz własne , jak rozumiem lepsze.
~ liber
ponad rok temu ocena: 70%  66
Panie Lewandowski, ludzie chcieli odwołania Nowaczyka ale niech mi Pan uwierzy.- nie chcą władzy Falkiewiczów, Kraśniańskich, Lewandowskich ani Kuchejdów. Te wybory przegracie. Przegracie z kretesem. Falkiewicz wielokrotnie pytany o program - milczy. Dlaczego ? Bo go nie macie. Wasz program to zająć stołki ! Falkiewicz był wielokrotnie pytany o Pana osobę - milczy - dlaczego ? Pan to wie najlepiej.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 18%  65
Drogi Liberze czy 28 listopada spodziewałeś się odwołania Nowaczyka ? Ja nie bardzo . Te wybory możemy przegrać byle przegrać z kimś lepszym bo wtedy wyga miasto . O mojej osobie opowiadam sam inie lubię plotek poza tym z Kazikiem poznałem się pół roku temu i jakoś nie rozprawiamy o tym co było. Do spowiedzi chadzam w konfesjonał a nie na portal internetowy , Z tego czo piszesz wynika że jesteś Bogiem i wiesz co kto chce - wybacz ale jesteś niepoważny z tymi deklaracjami ... Ja zagłosuje i na Kazia i na Leszka i tyle. Co do reszty spytaj ich nie mnie.
~ tyu
ponad rok temu ocena: 52%  64
Darek, tak trzymać , czas zacząć nazywać ich wszystkich po imieniu.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 17%  63
Platforma Obywatelska – 35,89 proc. (12 636 głosów) Elbląski Komitet Obywatelski – 6,13 proc. (2159 głosów) W przypadku głosowania nad odwołaniem elbląskiej Rady Miasta do ważności referendum potrzebny był udział 21 127 osób. Oddano 23 945 ważnych głosów, z czego 22 750 za odwołaniem tego organu samorządu. Wniosek referendalny poparło niemal 2 razy więcej Elblążan niż zagłosowało na Platformę i 11 razy więcej niż poparło Komitet Oportunistów. Jeszcze jakieś poszczekiwania EKO pekińczyków ?
~ Redakcja
ponad rok temu ocena: 68%  62
Panie Mariuszu Lewandowski - jeden raz zabierzemy głos w sprawie Pana publikacji, ponieważ zarzuca nam Pan brak obiektywizmu i apolityczności. Pana teksty nie są publikowane, ponieważ nie nadają się do publikacji. I nie jest to tylko nasza opinia. Pan swoje teksty wysyła chyba do wszystkich elbląskich redakcji a nikt ich nie zamieszcza. I proszę nie operować tu takimi zarzutami, ponieważ nasza redakcja publikuje materiały: Kazimierza Falkiewicza, Stefana Rembelskiego czy Edwarda Pukina - a to autorzy niezbyt przecież przychylni byłej już elbląskiej władzy. Proszę popracować nad swoimi tekstami, wyeliminować liczne błędy ortograficzne, stylistyczne, interpunkcyjne, nadać tekstom jakiś sens i będzie lepiej.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  61
No cóż Panie Karolu racja ale w poście nie da się napisać pracy magisterskiej a Redakcja jakość nie zamieszcza moich odpowiedzi co jest oczywiście dowodem jej obiektywizmu i apolityczności ,.... To są liczby bezwzględne więc absolutnie porównywalne a to Grupa Referendalna miała i ma poważny problem z przebiciem się w mediach . Komitet Oportunistów przyłączył się do tej władzy stwierdzając że brak powodów dla akcji referendalnej przyłączył się zatem nie do społeczeństwa ale do obozu władzy i nie skorzystał z zaproszeń na debaty twierdząc jednocześnie że Wolny Elbląg nie ma programu. Kłamstwo ma krótkie nogi o czym EKO zapomina dalej czarując rzeczywistość
~ Karolg
ponad rok temu ocena: 61%  60
Panie Mariuszu, idzie Pan na łatwiznę. Straszne uproszczenie. Nie dysponuje Pan dokładnymi danymi n/t tego, kto uczestniczył w wyborach w 2010, a kto w tegorocznym referendum. Nie można tak naginać faktów na własny użytek. Przede wszystkim trudno jest porównać AKTUALNOŚĆ poparcia sprzed trzech lat do obecnego poparcia rządzącej ekipy lub bezpartyjnego komitetu.
~ anty WE
ponad rok temu ocena: 47%  59
Właśnie, co racja to racja, kiedy w końcu padną konkretne propozycje zmian mających na celu polepszenie życia elblążan ze strony tych wybawców z WE nic tylko obrzucają wszystkich inwektywami a sami jak na razie nie pokazali nic i te propozycje mają być wplecione w normy czasowe a mają tylko rok na poprawę naszego życia.
~ kochający partie inaczej
ponad rok temu ocena: 81%  58
Komunikat do czytających ten artykuł i komentarze proszę zauważyć, że na zdjęciu jest Pan Falkiewicz (ten trzymający transparencik) a wokół niego same symbole Ruchu Palikota taki oto jest bezpartyjny ten człowiek jak oto wszystkim wciska kit z tą swoją niezależnością od partii
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 31%  57
A jaki postulat Ruchu Palikota promuje Wolny Elbląg???
~ od dziś EKOludek
ponad rok temu ocena: 31%  56
Jedno jest pewne, że GR w wyniku swych działań wywrotowych wysadziła władzę z siodła, ale co dalej ano to, że teraz zamiast przedstawić plan naprawczy kłóci się ze wszystkimi i polemizuje, jakie to tuzy siedzą w Wolnym Elblągu tyle, że mój czynsz jak był wysoki tak jest nadal i od waszego gadania Panie Falkiewicz nic nie zmalał, dlatego też czuję się przez Was oszukany
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 14%  55
Nie ma z kim a popajacowac wolę jako solista,
~ śpiewający
ponad rok temu ocena: 25%  54
Do Wolnego Elbląga i Nowej Prawicy kieruję te słowa, bo widzę, że spociliście się nieźle, co spychani jesteście do narożnika i cieniutko zaczynacie śpiewać panienki wy moje może jakiś chór bezjajecznych sopraników założycie
~ WYBORCA
ponad rok temu ocena: 67%  53
Panie Babojć. Elbląski lu nie jest głupi i Pana bajeru nie kupi. EKO było i jest przybudówką PO tak samo jak wolny Elbląg jest związany z Ruchem Palikota a Dobry Samorząd z SLD. Pozdrawiam i proszę o rzetelność i trochę uczciwości.
~ HADES
ponad rok temu ocena: 9%  52
Droga redakcjo elblag.net - Który z Waszych genialnych myślicieli wymyślił limit znaków w komentarzach? Co Wam przeszkadza, że ktoś napisze rozprawkę w artykule? Może to źle dla dyskusji jak ktoś zbyt mocno rozwinie swoją myśl? Może źle dla pozycjonowania, że kontent jest większy? Może źle dla użytkowników, którzy chcą w pełni rozwinąć swoją myśl? A może serwer nie jest w stanie utrzymać tak dużej ilości znaków... Ręce opadają.
~ HADES
ponad rok temu ocena: 21%  51
Chciałbym poinformować obydwie, skłócone strony, że Wasze nędzne zabiegi mające na celu zwiększenie Waszych wpływów i popularności- obywatele, którzy umieją czytać mają głęboko w dupie. Chciałbym wskazać, że Wasze górnolotne uniesienia "Jak on mógł tak powiedzieć?! Jak on mógł użyć takiego słowa?!" są zwykłą obłudą. Wy O! wielcy zbawiciele Tego świata oczywiście nie zniżacie się do tego języka. Kur**, cham, ścierwo, ch**, debil itd. jest Wam tak obce, wy jesteście tak okrzesani, że musicie dodatkowo pier***** o tym w komentarzach zalatujących z kilometra walką o władzę. Panie Dariuszu teraz do Pana. Nie zgadzam się z Pana infantylnym podsumowaniem skierowanym do Pana Kazimierza, cytuję "... przez cały okres kampanii wyborczej ma Pan zamiar postępować w myśl słów Josefa Goebbelsa: „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.”? To kiepski program wyborczy." Nie zgadzam się bo jest to program, który w Polsce sprawdza się w każdych wyborach idealnie. Przykład? Ulotki+media=odwołanie.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 27%  50
No niestety muszę się zgodzić z p. Babojciem tym razem
~ Krnąbrny
ponad rok temu ocena: 33%  49
Nie rozpoczyna się zdania od "że" Lewandowski - do szkoły!
~ Mariusz Lawendowski
ponad rok temu ocena: 20%  48
Roztrojenie jaźni! Ała to boli, zabierzcie mnie do szpitala!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 10%  47
Że pasuje do niego słowo " ścierwojad" dodam .... dla porządku . I proszę używać swojego nazwiska z łaski swojej,,,
~ ciekawy
ponad rok temu ocena: 78%  46
kto na tym zdjęciu stoi z lewej strony ?
~ Andreju
ponad rok temu ocena: 33%  45
Pan z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości
~ Palikotka
ponad rok temu ocena: 40%  44
Panie Darku przekonał mnie Pam od dzisiaj jestem z Wami!
~ ja
ponad rok temu ocena: 39%  43
do Stara Prawica-przybij p[iątkę!Dawnom się tak nie uśmiała!:))))Darek-nie czytaj oszołomstwa, rób swoje. Przynajmniej masz ludzi z wykształceniem,nie uwikłanych nigdy w sprawy kryminalne,niekaranych, społeczników,którzy nieraz udowodnili,że coś umieją i coś chcą. Pewnie,że ci z pzrecika będą Ci bruździć,bo jakoś ich misterny plan zaczyna się walić,więc są zdezorientowani i wystraszeni....Będą walić po całości.Ale cóż-takie metody,rodem ....wiadomo. Nie daj się, do przodu!
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 60%  42
Człowiek który chce byc autorytetem dla innych uzywa słów takich jak scierwo debile a ponadto przytacza słowa hitlerowskiego zbrodniarza Josefa Goebbelsa. I ktos taki ma reprezentować nasze miasto?Jestem zszokowany ale mam nadzieje że mieszkańcy nie dadzą się przerobić na te plewy i wybiora kogos naprawdę zaradnego kto wyprowadzi miasto z potrzasku w jakim się znalazło. Wypociny tego Pana są żenujące i poniżej poziomu.
~ Ryszard Wąsik
ponad rok temu ocena: 0%  41
a to Wowka gdzieś kandyduje? reprezentuje miasto? haha, śmiech do rozpuku, do czego to już głupi internauci się posuną
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  40
To II Wojna Światowa to też mój wymysł ? Drogi x-sięże bez przesady proszę
~ HADES
ponad rok temu ocena: 0%  39
Tak tak obserwatorze... jesteś zszokowany. A jak powiem kurwa to dostaniesz zawału serca i sam z wrażenia wykopiesz dół w którym się pochowasz. Co za obłuda. A od Goebbelsa to wara, możesz tylko zazdrościć mu geniuszu.
~ xsiądz
ponad rok temu ocena: 67%  38
Jak Pan taki zdziwiony tymi słowami,to poczyta Pan,co pisali panowie na portalu elblag24-padały slowa,że szykują obozy koncentracyjne, cyklon B i tym podobne.To Panu bardziej pasuje? Nie wierzy Pan- wszystko do sprawdzenia.
~ monikaw
ponad rok temu ocena: 40%  37
Brawo Darek, kawa na ławę, wreszcie ktoś jasno i wyraźnie nazwał pewne sprawy po imieniu! KONIEC ZAKŁAMANIA!!! EKO to odpowiedzialność.
~ wikipedia
ponad rok temu ocena: 50%  36
wowka użył w swoim wpisie słowo - ścierwo, ktorego synonimy to: ciało, zwłoki, padlina, padło. Takim językiem może posługiwać się tylko kompletny ignorant. Kto jest kim, bo ścierwo to również - osobnik długotrwale spamujacy na forach internetowych. Zazdrosny, zawistny i wściekły na wszystkich ludzi sukcesu. Często obiera sobie ofiarę i uporczywie i długotrwale usiłuje na nią wylać swą złość i frustracje z powodu własnej nieudolności i bezradności. Z reguły są to osobniki upośledzone, niezaradne w życiu, często z nieodwracalnymi zmianami w mózgu. Znalazły fora internetowe, jako jedyne miejsce swojego istnienia. W świecie rzeczywistym, osoby zakompleksione, wystraszone i wstydliwe. Przypadek bardzo tragiczny, godny politowania i współczucia.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 25%  35
A ja się nie zgodzę słowo to słowo w tym wypadku bardzo adekwatne do osoby i środowiska. " Ja nie mogę , nie stać nawet nas na śmierć ,a tu trzeba jeszcze karmić ścierwojady " śpiewało się kiedyś na ogniskach. A słowo ciałem się stało i się właśnie odezwało ...
~ Stara Prawica
ponad rok temu ocena: 54%  34
Jestem zdziwiony, że nadal w temacie nie wypowiedział się Mariusz Sepuppu. Czyżby po kilku flaszkach słoneczko przygrzało i zasnął pod trzepakiem w krzakach?
~ kawa na ławę !!
ponad rok temu ocena: 27%  33
Koniecznie trzeba ustalic któren z nich był z krzyżakami pod Grunwaldem, a w PRLu w ormo, w milicji, w ube, w esbe, molestował 90. letnie staruszki, smarkał i uśmiechał się antypaństwowo przechodząc koło katedry, puszczał wiatry podczas mszy a na widok proboszcza przechadzał się szyderczym krokiem - - Ponadto muszą pokazać kwity od psychiatry i od seksualoga, że nabiał używają zgodnie z katechizmem -- to bardzo ważne sprawy!
~ HADES
ponad rok temu ocena: 0%  32
"...a na widok proboszcza przechadzał się szyderczym krokiem..." - uśmiałem się, łap plusa. :)
~ Kaligula
ponad rok temu ocena: 56%  31
Chodź raz ktoś nazwał rzeczy po imieniu dość tej obłudy i zakłamania precz ze wszystkimi pseudo społecznikami i pseudo bezpartyjnymi kolesiami, którym pachnie samorządowe korytko precz z WE i GR precz z tymi przebierańcami z RP i PiS-u brawo EKO brawo Panie Darku pognać im kota i won z Naszego Elbląga zdrowi na umyśle elblążanie nie dadzą sobą manipulować tym gostkom w krótkich spodenkach
~ Nowa Prawica
ponad rok temu ocena: 54%  30
Jasne ze EKO nie bierze jako stowarzyszenie kasy z miasta, ale warto sie przyjrzec gdzie dzialaja ludzie z EKO, bo na pewno organizacje w ktorych dzialaja ci ludzie biora gruba kase z dotacji UM. Ktoz z nas by nie chcial miec wesolej i bezstresowej posady np w takim COP-ie, OWIES, Fundacji Elblag, ESWIP czy Elblag Europa? Odnosze wrazenie ze czesc ludzi z EKO po prostu chce sie dorwac do dotacji finansowanych z pieniedzy podatnikow i zachowac wygodne posady w organizacjach pozarzadowych wszelkiej masci (sam widzialem jak pracowncy tych ww. organizacji pozarzadowych niemal plakali po odwolaniu Nowaczyka...)
~ karolg
ponad rok temu ocena: 20%  29
Adrian, przesadzasz, naprawdę przesadzasz. Konkrety i to już!
~ Stara Prawica
ponad rok temu ocena: 41%  28
Nowa Prawica, czyli Adrian Meger jak wszystko wie. Gdzie kto jest i z czego się utrzymuje. Adrian, może nam powiesz coś o sobie?
~ Zgredek
ponad rok temu ocena: 53%  27
No Panie Falkiewicz to żeś się Pan popisał z tą zieloną szkołą, czyli gdy były tam rozbierane imprezy, wcześniejszej władzy to tego może Panu brak może Pan brał w nich udział a może zamiast za grube tysiące zł tankować kosiarkę z tej szkoły to Pana samochód był tankowany za nasze podatki widać, kto z przekrętami trzyma i co szykuje dla naszego miasta w najbliższych wyborach
~ Fido
ponad rok temu ocena: 67%  26
Dość tego teraz widać jak od samego początku wszyscy z GR manipulowali opinią publiczną jak oszukiwali społeczeństwo mówiąc, że tylko na dobrze elblążan im zależy tymczasem każda następna ich wypowiedź i komentarz obnaża ich zakłamanie i obłudę udowadniając tylko jedno, że chodzi im o władzę i kasę a nas elblążan mają głęboko w d......
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  25
Komentarz niezgodny z regulaminem
~ HADES
ponad rok temu ocena: 0%  24
Podstawowe lekcje historii... Żeby chociaż część na nich słuchała to z dwudziestu czterech tysięcy zrobiłoby się dwanaście. Ale po co?! Co to kogo interesuje!? Z tych dwudziestu czterech tysięcy o głosowaniu pamięta może tysiąc. Panie przecież teraz sześciopak za dychę a kilo kiełby za 7,99!
~ Gustaw Kramer
ponad rok temu ocena: 72%  23
EKO nie EKO się nie nadaje.Trzeba kogos kto chce cos naprawdę zrobic i zmienić.
~ Gustaw
ponad rok temu ocena: 29%  22
widać jak są zakłamani wszyscy ci co z Wolnym Elblągiem są związani to sami manipulanci, wciąz tylko kręcą i jeszcze ani razu prawdy nie powiedzieli to nie Wolny Elbląg od dziś to Zgniły Elbląg robaczywy i psujący się od środka.
~ PAlikotolog
ponad rok temu ocena: 38%  21
Panie Krzysiek pan jest kolejny ciężko myślący z RP czy WE?;) Co niby EKO zawłaszcza?! EKO było przeciw referendum i się tego nie wypiera, ale jaki to ma związek z wyborami? Co EKO ma patrzeć jak banda nieudaczników, kłamców i rozrabiaków chce przejąć władze w mieście i się temu biernie przyglądać - niedoczekanie wasze!!!
~ Krzysiek
ponad rok temu ocena: 69%  20
Dlaczego Redakcja nie zamiesciła mojego następnego komentarza?
~ ewa
ponad rok temu ocena: 48%  19
Brawo Panie Wowka!Trzymam za Pan kciuki, mówi Pan prawdę, w odróżnieniu do pewnych osób.Prawdę ludzie rozpoznają .Gratulujemy!Pozdrawiam i życze powodzenia.Jestem za.
~ Krzysiek
ponad rok temu ocena: 69%  18
Do Adam Zakrzewski Źle zinterpretowałes to co napisałem. Chodziło mi o to że Wolny Elbląg przygotowywał wszystko walczył z przeciwnosciami losu i byłą władzą która rzucała kłody pod nogi ciąganie po sądach za jakies absurdalne wykroczenia itp.A teraz zbawiciele z EKO chcą sobie to przypisać.Tak Referendum wygralismy my mieszkańcy a ja nie należe do GR Referendalnej jestem zwykłym obywatelem który chce aby w miescie żyło się lepiej i chciałbym aby miastem zarządzali ludzie którzy je kochaja i chcą aby się rozwijało a nie popadało w gruzy jak dotychczas.
~ @
ponad rok temu ocena: 35%  17
Te błaźnie Krzysiek to Wolny Elbląg wygrał Referendum? Czy raczej są największymi przegranymi?
~ Krzysiek
ponad rok temu ocena: 57%  16
Kazik daj spokój nie odpisuj i nie daj się sprowokować. Zjawili się zbawiciele Elbląga z EKO jak wy odwaliliscie brudną robotę i wygraliscie Referendum. Szanowny Panie Babojć swoimi wypocinami skompromitował Pan nie tylko swoja osobę ale także organizację którą Pan reprezentuje.Jednym słowem tragedia porażka i smutek co Pan chce ugrać ?Marzy sie wam fotel Prezydenta i większosć w radzie miasta?A co EKO zrobiło dla Miasta?Nic próbujecie zaistnieć po tym jak Wolny Elblag wygrał Referendum i chcecie zgarnąć tego owoce.Nie uda wam się to.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  15
Panie Adamie samo referendum to nie sukces ale odsuniecie kamienia na drodze do rozwoju miasta. Niczego nie konsumujemy ale naszą walkę będziemy prowadzić dalej . Referendum to 24 000 Elblążan którzy w końcu zrozumieli że to miasto nie należy do PO ale do Nich i ma działać w ich interesie a EKO zawsze działało w interesie własnym i dla siebie . My ten proces zainicjowaliśmy i to właśnie EKO jako forpoczta PO miała nas położyć na łopatki brakiem poparcie ze strony Komitetu Obywatelskiego. Teraz udają że to oni postawili do pionu ex władzę zapominając że sami nagrodzili ex radnych Asami za to za co 24 000 Elblążan dało im czerwoną kartkę. I ma Pan świętą rację - Teraz K.... Elblążanie. A nie EKO-krasnoludki.
~ wiosd
ponad rok temu ocena: 60%  14
A co Wolny Elbląg zrobił dla miasta? oszołomił ludzi, wprowadził destruikcję, nie mówiąc ani razu prawdy o swoich korzeniach.I tyle zrobił.Efekty mamy.Aha-ani razu też nie przedstawili swojego dossier-kto jest kim, czy był karany,wykształcenie itd. To nie rodzi zaufania,nieprawdaż?Ja bym chciała wiedziećnp kim jest Falkiewicz? Jakie szkoły skończxył?czy był karany? Czemu elblążanie nie mogą się dowiedzieć czegokolwiek o którymś z tych panów-Falkiewiczu,Lewandowskim,Maszce?Czy naprawdę dopiero z owstającego portalu sbkwatch się tego dowiemy? Podnieście ,panowie,przyłbice w końcu?Macie coś do ukrycia?
~ karol
ponad rok temu ocena: 50%  13
Np. budżet obywatelski, zmiany w statucie dot. możliwości wyznaczenia dzielnic.
~ Adam Zakrzewski
ponad rok temu ocena: 43%  12
wydawało mi się, że referendum wygrali elblążanie, ale już widać, że Wolny Elbląg konsumuje ten wątpliwy, zbudowany na oszustwie i manipulacji sukces. Krzysiek dzięki za Twój komentarz - odsłoniliście się - referendum to Wy i teraz macie zamiar postępować według zasady TKM (Teraz K...My)
~ PAlikotolog
ponad rok temu ocena: 64%  11
Dobry szczery tekst panie Dariuszu sama prawda!;) Panie Falkiewicz proszę przeprosić EKO za pomówienia i obiecać, że więcej już nie będzie pan kłamał!;) Może Wolny Elbląg zacznie prezentować podstawowe założenia swojego programu, żebyśmy się mieli z czego pośmiać?;)
~ Adam Zakrzewski
ponad rok temu ocena: 63%  10
Jest przecież program - likwidacja ZBK aby Florek mógł nie płacić za mieszkanie czynszu.
~ Wowka
ponad rok temu ocena: 57%  9
Do kisel słuchaj ścierwo przyjdź i powiedz mi prosto w oczy, że ja kłamię!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 11%  8
Gdzie i kiedy - bo łżesz jak pies nie tylko kłamiesz .
~ karl
ponad rok temu ocena: 67%  7
hej zgorszona wyżej popatrz: każdy może tutaj pisać w nie swoim imieniu, prawdziwy wowka na pewno się zarejestrował tutaj...
~ zgorszona chamstwem prezesa EKO
ponad rok temu ocena: 33%  6
Takim językiem posługuje sie Pan Babojc, prezes EKO mówiący w imieniu Obywateli. Żenada i chamstwo. A miałam dla EKO szacunek.
~ Kazimierz Falkiewicz
ponad rok temu ocena: 27%  5
Bardzo się cieszę ze zdjęcia, które Pan zamieścił w swojej publikacji. Jestem z tego dumny że miałem możliwość wystąpić w obronie Zielonej Szkoły w Piaskach. Uważam że temat nie został zamknięty, oraz że przez przekazanie w dzierżawę ośrodka miasto poniosło szkodę . Uważam że po wyborze nowych władz samorządowych należy do tematu powrócić.
~ Adam Zakrzewski
ponad rok temu ocena: 68%  4
Tak ,wystąpił Pan w akcji Ruchu Palikota jako aktywny członek Ruchu Palikota i nadal realizuje Pan program Ruchu Palikota przejęcia władzy w mieście.
~ kisel
ponad rok temu ocena: 29%  3
Pan Wowka jak zwykle kłamie i obraża. Manipuluje faktami. EKO to nikt inny jak działacze ESWIP i Akcji Katolickiej.
~ Paweł Bołtryk
ponad rok temu ocena: 29%  2
ja również jestem w EKO i nie mam nic wspólnego z ESWIP, a już na pewno nie z Akcją Katolicką :)
~ budyń
ponad rok temu ocena: 60%  1
Ja należę do EKO a nie jestem z ESWIP ani Akcji Katolickiej. Redaktor Derlukiewicz należy do EKO a nie jest z ESWIPU i Akcji Katolickiej - więc kisielu to ty kłamiesz i manipulujesz.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.