› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Dane strajkujących nauczycieli nie powinny być umieszczane w SIO

› bieżące 2 miesiące temu    12.04.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dane strajkujących nauczycieli nie powinny być umieszczane w SIO fot. Marcin Mongiałło

Wprowadzanie do systemu informacji oświatowej danych o tym, który nauczyciel bierze udział w strajku, nie ma podstaw prawnych – wyjaśnia prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

W systemie informacji oświatowej zbierane są dane identyfikacyjne i dane dziedzinowe nauczycieli. Te drugie to m.in. wykształcenie, forma i wymiar zatrudnienia, ale również - przyczyny nieprowadzenia zajęć.

Ustawa [o systemie informacji oświatowej] nie mówi, co dokładnie należy rozumieć przez przyczyny nieprowadzenia zajęć. Tę kwestię doprecyzowuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. sprawie szczegółowego zakresu danych dziedzinowych gromadzonych w systemie informacji oświatowej oraz terminów przekazywania niektórych danych do bazy danych systemu informacji oświatowej

 – wskazuje prezes UODO.

Zgodnie z tym rozporządzeniem (par. 27) w SIO uwzględnia się tylko nieprowadzenie zajęć z powodu: urlopów, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy na podstawie ustawy o związkach zawodowych, zwolnienia z obowiązku prowadzenia zajęć na podstawie Karty nauczyciela, zawieszenia w pełnieniu obowiązków na podstawie Karty nauczyciela, przeniesienia w stan nieczynny, zwolnienia lekarskiego oraz niezdolności do pracy, o której mowa w Kodeksie pracy.

Źródło: Kurier PAP

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.