› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Daj znać: Niski poziom komunikacji miejskiej

› bieżące ponad rok temu    6.01.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 16 ocen 22 / 86%
A A A
Daj znać: Niski poziom komunikacji miejskiej  fot. Bartłomiej Ryś

W dniu dzisiejszym (Święto Trzech Króli) chciałem skorzystać z linii nr 23, sprawdziłem rozkład w Internecie na stronie dla przystanku Nad Jarem - pętla w kierunku Dąbrowy. Domyśliłem się że dziś obowiązuje rozkład niedzielny. Chciałem skorzystać z kursu 8:13. Udałem się na przystanek, byłem prawie 10 min wcześniej - pisze nasz Czytelnik.

Czekałem na przystanku, jednak po upływie czasu odjazdu autobus w ogóle nie pojawił się na pętli! Czekałem cierpliwie, aż w końcu po długim oczekiwaniu podszedłem do tabliczki z rozkładem i zobaczyłem że linia 23 kursuje tylko w dni robocze!

Nie ma co się dziwić że liczba pasażerów spada, skoro ZKM Elbląg nie potrafi zadbać o aktualność rozkładów jazdy.

Kolejna sprawa, która bardzo drażni mnie od początku roku. Zdaję sobie sprawę że jest zmiana przewoźników, ale autobusy które jeżdżą bez działających wyświetlaczy nie powinny być dopuszczone do ruchu. Bardzo prozaiczny powód, już po zmroku (od godz. 16, czy także rano), autobusy w żaden sposób nie są oznaczone z tyłu pojazdu numerem linii, co bardzo utrudnia korzystanie z przejazdów. Nie raz zdarza mi się podbiegać do autobusu, i nie można w żaden sposób odczytać numeru linii. Tabliczki z przodu także są nieoświetlone.

Drażni mnie także, że ZKM nie dba o prawidłowe oznaczenie numerów linii odjeżdżających z danego przystanku, co jest niedopuszczalne w innych miastach. Chodzi o jeden z najważniejszych przystanków w mieście, przystanek tramwajowy Plac Słowiański.

W chwili obecnej odjeżdżają z niego linie numer 2, 4 i 5. A jakie linie są oznaczone na przystanku ? Oczywiście te które z niego nie odjeżdżają czyli 1 i 3 ! To jest paranoja w dzisiejszych czasach. Proszę to wyjaśnić, kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy. Taka osoba czy komórka w ZKM Elbląg powinna ponieść konsekwencje z tego powodu.

Czy przystanki np. Grunwaldzka-ELZAM w stronę dworca zostanie oznaczony liniami, jakiego z niego odjeżdżają ? Bo na tym przystanku w ogóle brak jakichkolwiek oznaczeń linii na nim się zatrzymujących.

Czytelnik

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (16)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 1023
ponad rok temu ocena: 100%  16
lepiej zajmijcie sie 17 ktora leci w kulki.wiele razy sobie nie przyjezdza lub 20 min po czasie co to ma byc ja sie pytam ? ;0 skarge na to trzeba zlozyc ;/
~ bezsens
ponad rok temu ocena: 80%  15
Ale jak czytam , to co niektórzy nawołują do likwidacji ZKM - dziwi mnie to, bo ktoś musi robić tę krecią robotę. I czyżby chcieli likwidacji miejsc pracy w Elblągu. Czytam różne strony , te same osoby podpisując sie tym samym nickiem, to chyba w zalezności od chumoru piszą- raz ,żeby likwidować, a potem zarzucaja ,że się likwiduje. no, no - najmądrzejszy by tego nie pojmał.
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 0%  14
Jeżeli nie potrafią opanować bałaganu, jaki stworzyli to są zbędni.
~ LOLEK8888
ponad rok temu ocena: 86%  13
za wszelkiego rodzaju błedy w rozkladzie odpowiada ZKM , I TO DONICH NALEŻY ZLOZYC SKARGE ,ARRIVA NO CÓŻ , JEST WYSTAWIONA NA ŻYWIOL , GDYBY BYLI KIEROWCY Z ELBLAGA NIE BYLOBY TEGO PROBLEMU, CHOĆW ARRIVIE WIDZIAŁEM I KIEROWCÓW Z ELBLAGA , CHOCBY Z FIRMY ALP JEST JEDEN PAN , ZXRESZTĄ TO WIDAC PO SPOSOBIE PROWADZENIA POJAZDU JEDZIE PEWNIE , NIE CZAI SIE , GDYŻ TRASY SA MU DOBRZE ZNANE, NARAZIE AUTOBUSY ARRIVY SĄ DOSC DOBRE , ALE JEST JESZCZE DUZO DO POPRAWIENIA , MIEDZY INNYMI WYSWIETLACZE TO 1RZECZ ,DRUGA KASOWNIKI I BILETERKI
~ Wysilcie się
ponad rok temu ocena: 80%  12
Skąd wy bierzecie te teksty - z PAP-u? Na konkurencyjnym portalu czytam to samo "nasz czytelnik" to i tamto... Słowo w słowo.
~ Redakcja
ponad rok temu ocena: 100%  11
List przesłał do naszej redakcji Czytelnik - opublikowaliśmy go o godz. 15.10. Konkurencyjny portal - ten sam tekst godz. 22:34. Wnioski wyciągnijcie sami. Oczywiście może być też tak, że ktoś wysłał ten sam tekst do kilku redakcji jednocześnie.
~ wiza
ponad rok temu ocena: 25%  10
Ciekawe ile pieniędzy z budżetu miasta / czyli mieszkańców / przekaże pan Wilk do ZKM!?
~ nona
ponad rok temu ocena: 67%  9
Niewiem , ponad rok nie jechałam autobusem miejskim, ale 2 stycznia musiałam odbyc taka podróż aż 3 krotnie i byłam zaskoczona, nie przywiązuje uwagi jak samochód wygląda z zewnatrz, ale wewnątrz w każdym z trzech było bardzo czysto nie było zaduchu, pomimo,że świeciło słońce. Oby tak dalej, za kólkiem jeżdżą normalni ludzie i chyba jeszce robia troche błędów, no takie początki nowego.
~ pasażer
ponad rok temu ocena: 67%  8
a co było w sobotę z 14 zamiast 5,03 z pętli pojechała 5,18 i co tam pasażer to zło konieczne
~ Makaron
ponad rok temu ocena: 67%  7
Bedę powtarzał to jak mantrę - ZKM w Elblągu jest niepotrzebny. Robotę, które wykonuje 50 osób, z powodzeniem mogło by wykonywac 5 osób w UM w jednym z Departamentów. ZKM nie spełnia swojej funkcji, jest to kolejny przykład wywalania pieniędzy w błoto na utrzymanie tego molochu, nie mającego nawet swojego majatku - zlecającego wszystkie usługi na zewnątrz! Może ktoś z UM odpowie, po co ten twór istnieje, skoro nie spełnia swojej funkcji. Twór ten raczej powinien się nazywać Zakład Bałaganu Komunikacyjnego!
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 0%  6
Ja o tym mówię od dawna, ale dyr. ZKM widocznie jest za mocny, żeby go ruszyć ,,człowiek z betonu"!
~ 2014
ponad rok temu ocena: 60%  5
To i tak jest szczęście , że tylko Arriva zaczęła teraz jeżdzić. A gdyby od 01,01 jeżdził też Warbus , wtedy by sie dzialo. Dzis jest chaos , za który odpowiada organizator komunikacji , nie firmy. Cierpi szary człowiek. Co na to uczulony na ludzką krzywdę p. Prezydent? Mało tego. Coraz trudniej jest kupic bilet w mieście. A ZKM na swoim forum pisze , że biletomatów nie planuje. To jakieś błędne koło.
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 63%  4
ZKM powinien zostać rozwiązany, wprowadza tylko zamieszanie i utrudnia korzystanie z komunikacji w mieście. Za przetarg również powinny polecieć głowy, w ogóle to powinno się tym zająć CBA i prokurator.
~ iza
ponad rok temu ocena: 88%  3
ja tez mialam podobnie - sprawdzilam rozklad w internecie i niestety roznil sie od tego na tablicy rozkladowej na przystanku
~ Frc
ponad rok temu 2
autobus arrivy typu Renault to taki złom, że masakra.z tyłu pod siedzeniem na kole są pobite szkła! na co ta zmiana przewoźnika jak ten autobusy na odwal przygotowuje.nie wspomnę już o ich profesjonalnym lakierowaniu- na sztukę nawet głąby naklejek nie poodklejali tylko odrazu lakier na nie.profesjonalizm pełny.kierowcy nie wiedzą jak wyglądają trasy linii poza centrum.jednym słowem cały ZKM w kosmos wysadzić.biorą kasę a nic załatwić nie potrafią.
~ Ann
ponad rok temu ocena: 82%  1
Tragedia co teraz się dzieje z zkm. W czwartek jadąc 16 kierowca zapomniał skręcić na Grottgera, w piątek to samo ale jeszcze dodatkowo zapomniał o skręcie na Traugutta.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.