› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Czytelnik wspomina rejs statkiem na trasie Tolkmicko – Elbląg – Tolkmicko i majówkę w Krynicy Morskiej (+ zdjęcia)

› daj znać 8 miesięcy temu    7.05.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Statek Elwinga,Statek Elwinga, fot. Tomasz Paradowski

Nie tak dawno rozdaliśmy trzy podwójne zaproszenia na rejs statkiem pasażerskim Elwinga na trasie Tolkmicko – Krynica Morska –Tolkmicko. Jedno z nich otrzymał nasz Czytelnik, który postawnowił podzielić się wrażeniami z majówki. Pan Tomasz przesłał nam na redakcyjny adres pocztowy również zdjęcia, które z pewnością zachęcają do pójścia w jego ślady i udania się do Krynicy Morskiej drogą wodną, tym bardziej, że jest to najszybszy sposób na dotarcie nad morze.

Rejs statkiem Elwinga na trasie Tolkmicko – Krynica Morska trwa 45 minut. Dojazd do Tolkmicka to około pół godziny, zatem po niewiele ponad godzinie czasu możemy cieszyć się nadmorskim spacerem. Tak też było w przypadku pana Tomasza i jego małżonki, którzy majówkę spędzili nad morzem. Sam rejs także im się podobał.

Nie pamiętam już kiedy ostatni raz płynąłem statkiem do Krynicy Morskiej. Było to tak dawno, że trudno mi to przypomnieć

 – powiedział nam pan Tomasz. 

Sama wizyta w Krynicy Morskiej była udana. Pogoda generalnie dopisała, choć był moment, że padało, Na szczęście za chwilę wyszło słońce. Nad morzem nie było wielkich tłumów. Dużo osób wolało spędzić czas w restauracjach i ogródkach piwnych. Prawdopodobnie nie do końca pewna pogoda powstrzymywała ich przed udaniem się na dłuższą przechadzkę. Nasi czytelnicy jednak zaryzykowali i nie żałują. Przechdzka nad morzem okazała się strzałem w dziesiątkę. Wypoczęci i zadowoleni wrócili do Elbląga. Są przekonani ,że nie był to ostatni raz i planują powtórzyć rejs.  

.................................................

Statek pasażerski m/v Elwinga ma 28 metrów długości i rozwija maksymalną prędkość 8 węzłów. Na dwa pokłady może zabrać łącznie 110 pasażerów. W 2016 roku został sprowadzony do Polski z Holandii. Statek zbudowano w holenderskiej stoczni jako barkę towarową.

Został zwodowany w 1926 roku. Po wielu latach przystosowano go do żeglugi pasażerskiej – pływał pomiędzy Wyspami Zachodniofryzyjskimi (Nederlandse Waddeneilanden). 

Nową propozycją w tym roku jest rejs na trasie Elbląg – Gdańsk lub Gdańsk – Elbląg, który trwa osiem godzin. W tym czasie przewodnik PTTK opowie o mijanych po drodze budowlach hydrotechnicznych, takich jak mosty pontonowe, obrotowe, przepompownie i śluzy. Pierwsze rejsy odbędą się już 19 maja, 17 czerwca (z Elbląga do Gdańska) oraz 20 maja i 18 czerwca (z Gdańska do Elbląga).

Więcej informacji (ceny biletów itp.): www.ilfing.pl

.................................................

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z majówki pana Tomasza w Krynicy Morskiej.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ $$$$
  8 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Wymiary prędkości , a ceny biletów ?
  ~ novak
  8 miesięcy temu ocena: 92%  1
  szkoda tylko że nabrzeże które kiedyś było terminalem pasażerskim teraz jest podrzędną knajpą z ogródkiem piwnym a podobno Elbląg jest miastem portowym .
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.