› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Czytelnik: "Myślałem, że to wojna. Obudził mnie huk"

› daj znać 11 miesięcy temu    6.08.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 25 ocen 5 / 100%
A A A
Czytelnik:

Jeden z naszych Czytelników, który pragnie zachować anonimowość, przesłał do nas maila, w którym opisał zdarzenie mające miejsce na Starym Mieście w Elblągu w środku nocy w dniu 5 sierpnia (niedziela).

Oto wiadomość, którą otrzymaliśmy:

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, co się dzieje w nocy na naszej starówce. Pomijam już ekscesy wracających do domu imprezowiczów, którzy drą się w niebogłosy tak, że obudziliby niedźwiedzia, który zapadł w zimowy sen. Nie o tym dzisiaj mowa, choć ten problem jest bardzo dokuczliwy. Około 10 minut po 2 w nocy z soboty na niedzielę (5 sierpnia – przyp. red.) zostałem gwałtownie zbudzony. Myślałem, że to wojna. Obudził mnie huk. Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem pokaz fajerwerków, który trwał mniej więcej dwie minuty. Jak dobrze zauważyłem, to ktoś odpalał je w okolicy Hotelu Elbląg na naszej pięknej starówce. Pięknie, ale dlaczego w środku nocy? Czy ktoś pomyślał, że obudzi w ten sposób setki osób?

W świetle prawa, pokazy sztucznych ogni mogą się odbywać bez przeszkód tylko w sylwestra i Nowy Rok. Używanie materiałów pirotechnicznych poza wyznaczonymi dniami może skończyć się otrzymaniem mandatu karnego w wysokości nawet 500 zł. Warto dodać, że ograniczenia w używaniu fajerwerków oprócz prawa lokalnego wprowadzają przepisy kodeksu wykroczeń, w którym opisano czyn polegający na zakłócaniu ciszy, spokoju i porządku publicznego.

Istnieje wyjątek. Jeśli chcemy zrobić pokaz (użyć) fajerwerków poza tymi datami należy zdobyć pozwolenie od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Wniosek o stosowne zezwolenie w tej sprawie składa się do prezydenta miasta lub władz gminy co najmniej dwa tygodnie przed datą planowanego pokazu pirotechnicznego, a jeśli dotyczy on imprezy masowej – co najmniej cztery tygodnie wcześniej. Nie wiemy, czy wymieniony przez pana pokaz był zgłoszony (uzyskał zezwolenie), ale warto pamiętać, że jest taka możliwość. Inna sprawa, że uzyskanie zezwolenia na odbywający się w środku nocy (2.00!) pokaz fajerwerków w miejscu tak licznie zamieszkanym przez ludzi (centrum 100-tysięcznego miasta) wydaje się mało prawdopodobne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (25)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hieronim
11 miesięcy temu 25
Ciekawe, czy rozwód też tak hucznie i wesoło obchodzić będą. Biorąc pod uwagę poziom, jaki zaprezentowali, nie należy liczyć na to, że ich wspólna przyszłość trwać będzie dłużej jak rok. Mimo wszystko, POWODZENIA !!
~ do tych kretynów
11 miesięcy temu ocena: 80%  24
Padają propozycje, że jak się komuś nie podoba to niech się wyniesie z miasta. To chyba jakiś żart! Mieszkam w tym mieście i nie mam zamiaru przez debili mających sobie za nic prawo i normy społeczne się WYPROWADZAĆ. Cie debile którzy nie potrafią się dostosować do społeczeństwa niech się wyprowadzą do jakiejś głuszy gdzie nie będą nikomu dokuczać swoim chamstwem i debilizmem.
~ Gosc
10 miesięcy temu 23
Cicho spoleczniaki macie w koncu o czym gadac i czym sie jarac a nie tylko Klan i Wiadomosci
~ Choco Lop
11 miesięcy temu 22
Tu film z relacji swiadka
~ nie nawidzę fajerwerków
11 miesięcy temu ocena: 75%  21
Jakim trzeba być ignorantem i prostakiem aby w imię swojej dobrej zabawy zakłócać ciszę nocną i łamać przepisy. Wściekłość mnie ogarnia, że tego rodzaju incydenty są ignorowane a ci prostacy "dobrze się bawiący" są bezkarni.
~ Zniesmaczona
11 miesięcy temu ocena: 0%  20
W Kadynach też mamy pokazy ,też kiedyś myślałem,że to wojna.A starsze osoby,małe dzieci,czy ktoś o nich myśli,nie,tylko biznes się liczy.......
~ obserwator
11 miesięcy temu ocena: 64%  19
kilogramy materiałów ale pana poniosło typowy społeczniak strach sie bac
~ imponderabilia
11 miesięcy temu ocena: 55%  18
Jeżeli komuś podoba się pomysł by o 2 giej w nocy na środku skrzyżowania Wieżowej i Starego Rynku w miejscu oddalonym 10 metrów od zabudowań i 5 metrów od zaparkowanych aut, bez zabezpieczenia straży pożarnej podpite towarzystwo z wesela detonowało kilogramy materiałów pirotechnicznych powinien przeprowadzić się gdzieś na wschodnie rubieże Rosji bo mentalnie idealnie pasuje do takiej zapijaczonej patologii. Osobiście dopilnuje, żeby osoba odpowiedzialna za to przedstawienie - mam na myśli managera hotelu, który zezwala na tego typu atrakcje, robiąc sobie ze wspólnej przestrzeni miejskiej prywatny folwark poniosła konsekwencje. Widzę, że podpitej tłuszczy spod kadira jeszcze się podobało. To miasto wyludnia się własnie z waszego powodu - debilizmu i patologii.
~ Elblazanin
11 miesięcy temu ocena: 0%  17
Dokładnie miasto się wyludnia przez takich ludzi co chcą mieszkać na starówce i mieć wieczna ciszę . Wreszcie ktoś zaproponował rozrywkę ale i tak zle dla elbląskich nudziarzy!!!!
~ Dziadek Mróz
11 miesięcy temu ocena: 71%  16
Ręce precz od Rosji. Jest tam z pewnością normalniej i bezpieczniej niż na londyńskich ulicach!
~ gfnfg
11 miesięcy temu ocena: 50%  15
Starówka ma tętnić życiem całą dobę i każdy kupując tam mieszkanie powinien być tego świadomy (owszem fajerwerki to lekka przesada)
~ Qeez
11 miesięcy temu ocena: 73%  14
Debilizm. Jeszcze o północy bym zrozumiał a o 2 też się obudziłem a byłem po pracy i na drugi dzień też wstawałem rano, pół nocy z głowy, także naprawdę niefajnie i ktoś powinien za to ponieść konsekwencje prawne lub finansowe.
~ --
11 miesięcy temu ocena: 50%  13
Na Starym Mieście jest monitoring - niech operator wyłapie z zapisu kto to robił i czy miał zezwolenie. Potem mandat i podanie do publicznej wiadomości. Może niedługo zaczniemy robić sobie na weselach strzelaninę w powietrze z kałachów, bo to tak fajnie wygląda na youtubie u wschodnich "braci"?
~ Henio
11 miesięcy temu ocena: 42%  12
A ja sobie smacznie spałem i nic mnie nie obudziło a szkoda bo z chęcią bym zobaczył ten pokaz
~ rysio
11 miesięcy temu ocena: 72%  11
Zapraszam na Zawadę tu dzwony kościoła na górce przekraczają wszystkie normy hałasu. Może nie w nocy ale 6:30 w niedziele , nie wiem co gorsze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paramount P.
11 miesięcy temu ocena: 76%  10
A 130 dB dzwonów Wam nie przeszkadza ?
~ gosc
11 miesięcy temu ocena: 35%  9
przestańcie jeczec chociaz cos sie działo pokaz był pierwsza klasa niedługo juz w tym wyludnionym Elblagu zostana szme mochery i juz nikt Was nie obudzi problemów nie maja wiekszych widocznie nie był pan mocno spiacy zmeczonemu nic nie przeszkadza
~ tatus505
11 miesięcy temu ocena: 50%  8
słuchaj dupku ty też będziesz moherem i może jeszcze gorszym jak będziesz się załatwiał to się będziesz trawy trzymał
~ rewolwerwyrewolwerowany
11 miesięcy temu ocena: 0%  7
Grzywek miał slub. Troche wiary się zjechało.
~ kovalski
11 miesięcy temu ocena: 81%  6
Towarzystwa Wzajemnej Adoracji nie potrzebują żadnych zezwoleń i gdzie to jest napisane wy tumany że Starówka jest dzielnicą rozrywkową tu też mieszkają ludzie też potrzebują wypocząć po pracy i jak każdy potrzebują snu jak wszyscy mieszkańcy Elbląga .
~ Marcinelblag
11 miesięcy temu ocena: 50%  5
O tej porze akurat bylem na starym mieście. Pokaz był ładny. Pozdrawiam
~ Gość
11 miesięcy temu ocena: 79%  4
Mnie również obudził ten huk o 2:10 i też nie wiedziałam co się dzieje , a mieszkam na Sadowej.
~ Rafael
11 miesięcy temu ocena: 33%  3
Centrum 100000 miasta.. starówka centrum co tu ktoś plecie
~ KROLIMPREZY
11 miesięcy temu ocena: 30%  2
Ludzie są mało wyrozumiali jeśli chodzi o rozrywkę. Jak wam miasto przeszkadza to uciekać na wioski
~ tatus505
11 miesięcy temu ocena: 68%  1
Dokładnie jak piszesz trzeba nie mieć wyobraźnie obudziłem się o 2,10 nie wiedziałem co się dzieje huk byl straszny jedna potężna strzelanina a ZAZNACZAM MIESZKAM Na SIENKIEWICZA kto pozwala na takie coś to samowola głowa nie jet tylko do noszenia czapki trzeba myśleć robiąc w środku nocy coś takiego
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.