› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czynią dobro. Jubileuszowe spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni w Restauracji Amore Mio (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    14.01.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Czynią dobro. Jubileuszowe spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni w Restauracji Amore Mio (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Od blisko dwóch lat przygotowują ciepłe posiłki dla osób bezdomnych i potrzebujących, które są co tydzień wydawane w okolicach Dworca PKP w Elblągu, włączali się w organizację wigilii dla bezdomnych, brali udział w wielu akcjach pomocowych (m. in.rok temu zogranizowali bal charyatywny), a przecież to tylko część ich szerokiej działalności. Mowa o Elbląskim Klubie Szefów Kuchni, ktory zozstał zawiązany blisko 2 lata temu, 6 lutego 2018 r. Dziś odbyło się ich jubileuszowe, 13. spotkanie, w którym wziął udział Piotr Grzeszczuk z Chrześcijańskiej Misji Społecznej „Teen Challenge Elbląg”. Na ręce Bartosza Majcharzaka, prezesa EKSK, przekazał upominek, dziękując za wsparcie w pomocy potrzebującym i wykluczonym.

Powiedział, że posiłki przygotowywane przez kucharzy z Elblaskiego Klubu Szefów Kuchni są znakomite, a wiele osób, które miały okazję je spożywać, podkreślało, że nigdy w życiu nie jadło tak dobrej zupy.

Dzięki Wam potrzebujący, bezdomni mogą zawsze zejść ten ciepły posiłek i jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Zawsze się modlimy i dziekujemy, prosząc o stukrotne blogosławieństwo dla restauracji i Waszych rodzin.  Na ręce prezesa chciałbym wręczyć podziękowanie z bożego słowa: "Panie, słowo twoje trwa na wieki, Niewzruszone jak niebiosa." z Psalmu 119. Niech to słowa Boga będzie blogosławieństwem dla Waszych rodzin, dla Was, aby trwało na wieki. Dziekuję Wam za współpracę

–  powiedział Piotr Grzeszczuk z Chrześcijańskiej Misji Społecznej „Teen Challenge Elbląg”.

Przypomnijmy, że blisko 2 lata temu, wieczorem 6 lutego 2018 r. w restauracji Amore Mio na elbląskiej starówce spotkało sie ponad 20 doświadczonych kucharzy oraz ludzi związanych zawodowo z gastronomią z Elbląga i okolic. Ich celem było założenie profesjonalnego klubu zrzeszającego elbląskich szefów kuchni. Tak też się stało. Spotkanie minęło w bardzo przyjaznej atmosferze, czego zasługą była m.in. wspaniała postawa gospodarza, szefa Amore Mio Marco Cocchieriego. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą spotkania był Bartosz Majchrzak – wówczas szef kuchni w Restauracji & Pizzerii Strzecha. 

Już kilka dni później, 9 lutego 2018 r., klubowi kucharze po raz pierwszy przygotowali wielki gar zupy dla najbardziej potrzebujących elblążan. Dzięki ich zaangażowaniu ciepły posiłek zładło ponad 70 bezdomnych. EKSK włączył się tym samym w akcję przygotowywania obiadów dla bezdomnych i wykluczonych elblążan, organizowaną przez Chrześcijańską Misję Społeczną „Teen Challenge Elbląg”.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 4
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (3)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kolega Kuzyna
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Szkoda, że autor nie zna lub nie chce poznać reali i historii, a internet nie zapomina prawda?
  ~ Aga
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  O jakiej historii mówisz? Panu Piotrku? I jego inicjatywie dla potrzebujących? Czy o gotowaniu zupy przez klub szefów kuchni?
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Świetna inicjatywa, brawo.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.