› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czym jest przesyłka pobraniowa?

› bieżące 4 dni temu    23.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czym jest przesyłka pobraniowa?

W dobie rozpowszechniających się zakupów przez internet, wiedza na temat przesyłki za pobraniem jest niezwykle pomocna. Warto wiedzieć kilka rzeczy o tej formie płatności, gdyż zapewnia ona bezpieczeństwo przy nabywaniu produktów z różnych źródeł.

Jakie są korzyści z wyboru przesyłki pobraniowej?

Termin "przesyłka za pobraniem" wiąże się z formą płatności do niej dobraną. Już sama nazwa wskazuje, że za paczkę płacimy w momencie, gdy dostaniemy ją we własne ręce. Jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów dostawy, gdyż pieniądze wydajemy dopiero mając pewność, iż dane przedmioty do nas trafią. Nie trzeba więc obawiać się, że paczka do nas nie dotrze, a cenne złotówki przepadną praktycznie na nic.

Przesyłka pobraniowa jest szczególnie korzystna w kilku przypadkach: 

  • Gdy kupujemy produkty ze sklepu internetowego z małą ilością opinii i niewielkim rozgłosem - po otrzymaniu paczki możemy od razu sprawdzić, czy towar jest zgodny z opisem i ma oczekiwaną przez nas jakość. W razie wszelkich uszkodzeń, braków, niezgodności i oszustw, pakunek możemy odesłać z powrotem, jednak przy odbiorze i tak musimy za niego zapłacić.
  • Kiedy nabywamy przedmioty od prywatnych sprzedawców - ostatnimi czasy coraz więcej osób sprzedaje rzeczy przez portale internetowe. Przy transakcjach prywatnych warto skorzystać z przesyłki za pobraniem, żeby upewnić się, czy na pewno dotrze. Zdarzają się bowiem oszuści, którzy nie wysyłają zamówionych paczek, a czerpią korzyści finansowe właśnie z wcześniejszej opłaty za nie. W tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, gdyż takie sytuacje zdarzają się bardzo często.
  • Jeśli nie mamy konta w banku - za przesyłki pobraniowe można płacić gotówką. To dobre rozwiązanie dla osób nieposiadających własnego rachunku bankowego. Poza tym wszystkie aspekty bezpieczeństwa są podobne do tych z poprzednich sytuacji.

Jak wysłać przesyłkę pobraniową?

Ze strony nadawcy sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, więc warto wiedzieć jak wysłać paczkę za pobraniem. Bardzo łatwą i przystępną cenowo opcją jest korzystanie z ofert firm świadczących usługi kurierskie. Rejestrację przesyłki i cały proces poprzedzający wysłanie można w bezproblemowy sposób wykonać np. przez stronę internetową AlleKurier.pl. W ofercie znajdzie się opcja pobraniowa, paczkomaty InPost, przesyłka kurierska i wiele innych, a wszystko będzie nieobciążające finansowo i zrobione jak należy.

W uproszczeniu, żeby nadać przesyłkę pobraniową trzeba:

  • wypełnić formularz z danymi adresowymi do wysyłki
  • podać wagę, wielkość i zawartość paczki
  • wybrać przewoźnika, który dostarczy pakunek w odpowiednie miejsce
  • określić kwotę pobrania
  • wysłać zlecenie.

Wysyłka paczki pobraniowej możliwa jest tylko na terenie Polski ze względu na bezpieczeństwo. Płatności są pewne, a przez dobre firmy kurierskie są szybko przekazywane do nadawcy. Nie trzeba obawiać się, że pieniądze zagubią się po drodze i stracisz je przez niedociągnięcia. 

Paczka opłacana za pobraniem jest więc bardzo bezpieczna w dobie szału zakupów internetowych. Uchroni przed oszustami i innymi niedogodnościami, które zwyczajnie, po ludzku mogą się przydarzyć w wielu wypadkach. Przy zamawianiu produktów warto skorzystać z tej opcji w celu poczucia pewności oraz uniknięcia rozczarowania.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat różnych przesyłek kurierskich, przydatne informacje znajdziesz w poradniku wideo pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=vzLhjt4vCZU.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.