› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Czy w pasłęckiej karetce już nie będzie lekarza?

› bieżące 9 miesięcy temu    16.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy w pasłęckiej karetce już nie będzie lekarza?

Projekt Aktualizacji Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa warmińsko-mazurskiego, zakłada m. in. przekwalifikowanie stacjonującego w Pasłęku specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego w podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Oznacza to, że w karetce nie będzie już lekarza. 

Nasz Czytelnik jest zbulwersowany, bo jak się dowiedział od 1 maja karetki typu S (z lekarzem) w Pasłęku już nie będzie. Od tego czasu dyżur pełniła będzie karetka  z dwójką ratowników medycznych. Karetka typu S dojeżdżała będzie w razie potrzeby z Elbląga lub Morąga. 

Zapytaliśmy o wyjaśnienia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Oto odpowiedź. 

Projekt Aktualizacji Wojewódzkiego Planu Działania Systemu PRM dla województwa warmińsko-mazurskiego, zakładający m. in. przekwalifikowanie stacjonującego w Pasłęku specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego w podstawowy zespół ratownictwa medycznego, przekazany został do zatwierdzenia dla Ministra Zdrowia.

Zmiana ta wynika z wniosku dysponenta (Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu) o jej przeprowadzenie, z uwagi na brak możliwości zapewnienia obsady lekarskiej w trzech specjalistycznych zespołach ratownictwa medycznego

- wyjaśnia  Piotr Szcześniak, kierownik Oddziału Państwowego Ratownictwa Medycznego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurski Urzędu Wojewódzkiego  w Olsztynie.

W Elblągu jest 5 ambulansów, w tym tylko dwa z lekarzem. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.