› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy promocja eventu z pomocą influencera jest opłacalna? 4 korzyści, które może przynieść taka współpraca

› biznes ponad rok temu    5.05.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy promocja eventu z pomocą influencera jest opłacalna? 4 korzyści, które może przynieść taka współpraca

Pojawienie się influencerów doprowadziło do prawdziwej rewolucji w marketingu. Widać to zwłaszcza na przykładzie takich social mediów jak instagram, który ze zdjęciowego pamiętnika zamienił się w zbiór internetowych banerów reklamowych. Współpraca z influencerami okazuje się jednak bardzo korzystna i trudno obecnie znaleźć markę, która by się jej nie podejmowała. Co więcej, metoda ta prawie całkowicie wyparła standardowe kampanie. Jedną z wielu zalet promocji z pomocą influencera jest możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców. W poniższym artykule przedstawiliśmy 4 korzyści, które może przynieść to rozwiązanie.

Kim właściwie jest influencer?

Wydaje się, że słowo influencer jest nadużywane, przez co jego znaczenie się zatarło. Tymczasem określenie to w rzeczywistości odnosi się do osób żyjących z szeroko pojętej działalności Internecie i cieszących się w związku z tym znaczną popularnością. Influencerem można więc określić blogera, vlogera, streamera (gamera) czy instagramera. 

Jednocześnie osoby te nie muszą specjalizować się w konkretnym temacie. Influencerem może być każdy, kto ma na siebie pomysł i dobrze rozumie mechanizmy związane z pozyskiwaniem obserwatorów. 

Skąd bierze się siła oddziaływania influencerów?

Marki bardzo chętnie podejmują współpracę z influencerami, ponieważ potrafią oni wpływać na swoich odbiorców oraz ich decyzje konsumenckie. Mechanizm powstawania tej siły oddziaływania jest bardzo prosty - influencerzy są mistrzami w skracaniu dystansu, dzielą się swoją codziennością na portalach społecznościowych, co sprawia, że ich obserwatorom bardzo łatwo jest się z nimi utożsamić. 

Pozostawanie w stałym kontakcie z followersami powoduje, że influencerzy stają im się bliżsi i bardziej autentyczni. Działa tutaj zasada podobieństwa - ponieważ obserwatorzy czują pewnego rodzaju powiązanie z influencerami, wydaje im się, że polecane przez nich produkty będą im służyć w równym stopniu.

Dlaczego współpraca z influencerem przy promocji eventu jest korzystna?

Podjęcie współpracy z influencerem przy promocji eventu wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim trudno o bardziej zasięgową formę reklamy naszego wydarzenia, w związku z czym coraz więcej sprawdzonych agencji eventowych podejmuje się współpracy z influencerami. Zachęcamy do zapoznania się z zaletami tego rozwiązania.

#1 Możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców

Tradycyjna kampania z pewnością nie przyniesie tak szerokiego grona użytkowników jak promocja z pomocą influencera. Informacja o naszym evencie ma szansę dotrzeć do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy ludzi - wszystko uzależnione jest od zasięgów influencera, które zwykle są bardzo imponujące. Co więcej, współpraca z influencerem jest gwarancją dotarcia do młodszych osób, bardzo rzadko korzystających z tradycyjnych środków przekazu.

Nieważne czy organizujemy konferencję czy targi - dzięki współpracy z influencerem możemy mieć pewność, że wydarzenie to zostanie właściwie rozpromowane. Nie ma w tym wielkiej filozofii - influencer musi jedynie wspomnieć o naszym evencie w poście na Instagramie bądź InstaStory. Taka wzmianka pozytywnie przełoży się na zainteresowanie organizowanym przez nas wydarzeniem.

#2 Możliwość trafienia do konkretnej grupy docelowej 

Współpraca z influencerem jest opłacalna zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy zorganizować event skrojony pod konkretną grupę docelową. Influencer bez wątpienia pomoże nam do niej dotrzeć.

Influencer zwykle skupia wokół siebie społeczność, która dzieli z nim podobne wartości i zainteresowania. Daje nam to pewność, że podejmując z nim współpracę, uda nam się dotrzeć do preferowanej przez nas grupy docelowej. 

#3 Uwiarygodnienie przekazu dzięki influencerowi

Ponieważ followersi utożsamiają się z influencerami sprawia to, że postrzegają ich jako równorzędnych konsumentów. Może być tak, że w zachęcaniu do kupienia określonych produktów obserwujący nie widzą w ogóle reklamy, tylko pewnego rodzaju obietnicę, że polecana przez ich usługa rzeczywiście jest wartościowa. 

Analogicznie, aby uwiarygodnić prestiż naszego eventu, wystarczy, że influencer zda z niego relację np na Instastory. W ten sposób zachęci osoby, które nie wzięły w nim udziału, aby zrobiły to następnym razem. Jeśli organizujemy kilka edycji eventu, może mieć to szczególne znaczenie.

#4 Oryginalny pomysł na przedstawienie eventów

Popularność influencer marketingu nie bierze się znikąd - influencerzy mają zwykle imponującą świadomość co do tego, jakie sposoby promocji przynoszą zyski. Bardzo często stosują między innymi storytelling. 

Influencer może więc opowiedzieć pewnego rodzaju historię związaną z naszym wydarzeniem. W ten sposób kampania reklamowa naszego eventu budzić będzie wyłącznie pozytywne uczucia i co więcej, w oczach obserwatorów przestanie wyglądać jak standardowa nachalna reklama. 

Zastanawiasz się czy event marketing jest korzystny? Przeczytaj tekst na blogu agencji Twój Event: Event marketing – co to jest i dlaczego warto w niego inwestować?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.